Ślub to wspaniała okazja do spotkania z bliskimi. Ci, którzy wręczają nam zaproszenia, potwierdzają, że jesteśmy dla nich ważni i chcą, abyśmy towarzyszyli im w tak wyjątkowym dniu. Co jednak gdy zaproszenie oburza? Pewna kobieta poczuła się urażona, gdy przeczytała jego treść. 

Kobieta dostała zaproszenie na ślub. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie zawierało dodatkowej kartki zapisanej przez narzeczonych, która przedstawiła konkretne oczekiwania. Czy parze młodej wypada robić takie rzeczy?

Pieniądze na ślub

Kasia spotkała się ze znajomą w kawiarni, a wszystko było w porządku do momentu, w którym kobieta wręczyła jej zaproszenie na ślub. W środku znajdował się oburzający dla wielu osób wierszyk. Jego treść do dziś krąży w sieci.

Drodzy Goście zaproszeni,
nie bądźcie zaskoczeni.
Nie chcemy kwiatów, wina czy książki,
My liczymy na pieniążki.
Przed kościołem mała kwota,
a na sali – wiadoma robota!

Kasia podkreśla, że nie ma nic przeciwko modzie na adnotacje ze specjalnymi życzeniami, ale uważa, że prośba o pieniądze to krok za daleko. Co innego, gdyby chodziło o wino, datki na cel charytatywny czy karmę dla zwierząt. Przyznaje, że gdy przeczytała wierszyk, nie była w stanie wydusić z siebie słowa.

Ile włożyć do koperty na ślub?

Do koperty na ślub można włożyć tak naprawdę tyle, ile uznamy za stosowne. Według ankiety przeprowadzonej przez Gazetę Pomorska może to być od 150 do nawet 2000 złotych!

Sama na swoim ślubie nie chciałam kwiatów i poprosiliśmy gości o alkohol, ale w tym przypadku to zdecydowanie przesada. Moim zdaniem tak się nie powinno robić — Kasię cytuje portal popularne.pl

Kto powinien dać najwięcej? Według informacji zgromadzonych przez Gazetę Pomorską zdaniem Polaków w kopercie najwięcej przekazują rodzice. Poza pomocą w przygotowaniu całej uroczystości dają w kopercie nawet 2 tysiące złotych. Nieco mniej, bo od 400 do 1000 złotych oczekujemy od najbliższych członków rodziny: rodzeństwa, dziadków i cioć. Zdaniem ankietowanych najmniej wydać muszą znajomi, akceptowane kwoty zaczynają się już od 150 złotych.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ŚLUB
popularne.pl

Kasia nie spodziewała się, że zaproszenie na ślub ją zaskoczy.

ŚLUB
popularne.pl

W środku znalazła kartkę z życzeniem pary młodej.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Chore podwyżki za wywóz śmieci. Masz rodzinę? Zapłacisz dodatkowo 1728 złotych
  2. 10 rzeczy, które powodują raka. Wszyscy dobrze je znamy
  3. Weronika: „Mam 23 lata i 280 tysięcy długu. Nie wiem, co mam zrobić”
  4. Fryzjer wyjawił najgorsze momenty swojej pracy. Utkwił mu w głowie szczególnie jeden przypadek
  5. Ksiądz zażądał od pary młodej dwukrotnie większej stawki za ślub. Powód jest oburzający
  6. 10 faktów o Zbigniewie Wodeckim. Nie każdy o tym wiedział!

Źródła: popularne.pl, Gazeta Pomorska, papilot.pl

Poprzedni artykułTomasz Karolak opowiedział o wywoływaniu ducha swojego dziadka. Zrobił to podczas studiów
Następny artykułCiąża Joanny Krupy wzbudza wśród fanów wiele emocji. Modelka zdradziła w końcu płeć dziecka
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.