Ślub w Polsce nigdy jeszcze tak nie wyglądał. Wprowadzono nowe obostrzenia dotyczące zawierania związków małżeńskich. Najszczęśliwszy dzień życia dla wielu może zamienić się w koszmar. Będziesz wolała przełożyć datę uroczystości.

Epidemia koronawirusa zawładnęła w ostatnich tygodniach naszym życiem. Placówki edukacyjne, kulturalne i rozrywkowe zmuszone były zawiesić swoją działalność. Nowe zasady funkcjonowania wprowadzono w szpitalach, sklepach oraz urzędach. Nie obyło się bez ostrych ograniczeń w urzędach stanu cywilnego. Jak w dobie COVID-19 odbywają się śluby?

Ślub w dobie COVID-19

W polskiej tradycji ślub to uroczystość rodzinna. Wszyscy najbliżsi gromadzą się wspólnie, by celebrować miłość pary młodej. Często obok ślubu cywilnego odbywa się też uroczystość kościelna, która ma dla zakochanych jeszcze większe znaczenie. Po części oficjalnej następuje najbardziej oczekiwany przez wszystkich moment, czyli wesele. Niestety, w ostatnim czasie nie jest to takie proste. Los chciał, że od kilku tygodni walczymy z epidemią koronawirusa, więc wzięcie ślubu, nie wspominając już o hucznej imprezie po, nie jest takie łatwe.

W obecnej sytuacji w uroczystości ślubu cywilnego mogą wziąć udział maksymalnie 4 osoby (nie licząc urzędników). Są to oczywiście para młoda i dwoje dorosłych świadków. Z pewnością wielu przyszłych małżonków z uwagi na niesprzyjające warunki, przełoży daty swoich ślubów. W końcu wiele par marzy o uroczystości jak z bajki.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– Nie pięć, a tylko cztery osoby mogą uczestniczyć w uroczystości zawarcia związku małżeńskiego. Wcześniej w uroczystości mógł wziąć udział również fotograf. Obecnie zostało to wykluczone – powiedział w rozmowie z PAP rzecznik Urzędu Miasta w Bielsku-Białej Tomasz Ficoń.

  1. Czym są choroby współistniejące? One mogą odpowiadać za obniżoną odporność na koronawirusa
  2. Po wielu godzinach milczenia ministerstwo zdrowia wydało ważne oświadczenie. Wiadomo, dlaczego wczoraj nie podano wieczornych danych
  3. Naleśniki zrobisz nawet bez mleka i jajek. Lżejsza wersja jest równie pyszna, niebo w gębie

Co jeszcze się zmieniło?

Oprócz zmian dotyczących osób towarzyszących nowożeńcom wprowadzono też obostrzenia dotyczące przyjmowania interesantów. Bezpośrednio obsługiwane są tylko osoby, które chcą zarejestrować zgon lub urodzenie, a nawet oni muszą wcześniej zapowiedzieć swoją wizytę telefonicznie. 

Nowe ograniczenia dotykają wielu aspektów naszego życia. Pamiętajmy, że wszystkie zmiany wprowadzane są, by zatrzymać rozprzestrzenianie się niebezpiecznego wirusa. Nasza obywatelska postawa może pomóc wszystkim tym, którzy w pocie czoła walczą z zarazą w pierwszej linii ognia. Dlatego warto stosować się do wszystkich nowych zasad. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ślub
fot. pixabay.com @LightCopywrite

Uroczystość ślubu cywilnego stała się niezwykle skromna.

ślub
fot. unsplash.com @Allef Vinicius

W dobie koronawirusa trzeba zapomnieć o wspólnej zabawie z najbliższymi.

ślub
fot. usplash.com @Mitchell Orr

Wesela nie mogą się odbyć w najbliższym czasie. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ogromny smród spalenizny na Pradze-Południe. Co się dzieje?
  2. Cejrowski zabrał głos ws. koronawirusa. Niewiarygodne słowa, aż trudno uwierzyć
  3. Aleksandra Kwaśniewska świętuje z mężem ważną datę. Fani zakochali się w uroczym wideo
  4. Jak wyczyścić telefon, by go nie zniszczyć? Sposób na pozbycie się wszystkich zarazków
  5. Najmłodsza ofiara koronawirusa w Europie. Władze informują o śmierci 5-letniego dziecka
  6. Nie żyje dziennikarka, żona b. polskiego premiera. Smutne wieści potwierdził A. Macierewicz

źródło: fakt.pl