Ślub przedstawiony w popularnej bajce dla dzieci wzbudził kontrowersje. Dlaczego? W związek małżeński wchodzą dwaj mężczyźni. Części rodziców nie podoba się, że ich dzieci dowiedzą się, że nie wszyscy ludzie są tacy sami. Jednak twórca bajki nie ugina się pod naciskami. Jest dumny z tego odcinka i uważa, że spełnia założenie, z jakim tworzony jest jego program!

W natłoku dostępnych opcji ciężko czasami jest obecnie znaleźć bajkę, która nie nudząc najmłodszych, jednocześnie poruszałaby istotne tematy i uczyła dzieci czegoś wartościowego o życiu. Za taką zdecydowanie można uznać amerykańsko-kanadyjską kreskówkę o tytule Artur. W tej bajce często pojawiają się tematy poważne, na poziomie dostosowanym do najmłodszych odbiorców.

Ślub w bajce oburza

W jednym z odcinków 22. sezonu jedna z postaci, nauczyciel głównych bohaterów, bierze ślub. Nic niezwykłego, prawda? Otóż odcinek ten wzbudził powszechne oburzenie wśród konserwatywnych rodziców. Niestety, wielu osobom nie spodobało się, że wybranek pana Ratburna jest mężczyzną. Skrajnie konserwatywny i homofobiczny stan Alabama odmówił nawet emisji tego odcinka. 

ślub
PBS Kids

Ślub pana Ratburna wzbudził wśród widzów ogromny entuzjazm. 

Twórca bajki nie czuje się zniechęcony tymi złymi reakcjami. Między innymi dlatego, że większość osób zdecydowanie jest zachwycona. Wciąż jest mało programów dla dzieci, które decydują się na pokazanie prawdziwej różnorodności. Artur jednak nigdy nie uchylał się przed ciężkimi tematami. Jak mówią twórcy serialu, bajka ma pokazywać, że prawdziwe rodziny wyglądają w różny sposób. 

Bajka z misją

Bajka już wcześniej podejmowała temat par homoseksualnych — w 2005 roku, w serialu pojawił się królik o imieniu Buster, żyjący z dwiema mamami. Twórca bajki wyjaśnił, że zależy mu na tym, żeby żadne dziecko nie miało poczucia, że z jego rodziną jest coś nie tak, tylko dlatego, że nie pasuje do modelu matka+ojciec+dzieci. Wszystkie dzieci powinny wychowywać się szczęśliwe i mieć poczucie przynależności, niezależnie od tego, czy są wychowane przez dziadków, samotnych rodziców, ciocie czy wujków. 

Ślub nauczyciela został przedstawiony w bajce jako coś dla dzieci szokującego, ale dlatego, że ich nauczyciel bierze ślub w ogóle, a nie z powodu tego, że wychodzi za mąż. Artur to serial dla dzieci, który zawsze zajmuje się przekazaniem najmłodszym istotnych treści. Często porusza na przykład tematy chorób i zaburzeń albo tego, jak radzić sobie z nękaniem w szkole. Większość odcinków skupia się jednak na tym, co najważniejsze dla dzieci — ich własnych marzeniach i ambicji. 

ślub
PBS Kids

Większość komentujących miała bardzo pozytywne nastawienie. 

ślub
PBS Kids

Ta urocza bajka od zawsze uczyła dzieci ważnych rzeczy!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Krakowska kuria zwolniła trzy kobiety. Powód zszokował opinię publiczną
  2. Marta Wierzbicka pokazała się z chłopakiem. Gwiazda pochwaliła się nową miłością
  3. Gwiazda wyznała, że w dzieciństwie została brutalnie wykorzystana. „Miałam 9 lat, gdy zgwałcił mnie kuzyn”
  4. Ogłosili zaręczyny na Facebooku. Szybko pożałowali swojej decyzji
  5. 72-latka wzięła ślub z 27-latkiem. Teraz ma gigantyczny problem, którego nie da się rozwiązać
  6. Nagłe dźwięki z głębi kościoła przerwały ślub. Narzeczony stał jak wryty, panna młoda momentalnie odwróciła się od ołtarza

źródła: kobieta.pl

Poprzedni artykułMężczyzna śpiewa swojemu dorosłemu psu kołysankę. Olbrzym zasypia mu na rękach
Następny artykułŚmierć aktora „Star Treka” zasmuciła fanów. Gwiazdor zmarł nagle, miał tylko 50 lat
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego