Ślub Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich odbył się aż dwa razy. Mało kto o tym wie, bo druga uroczystość była wielką tajemnicą i doszło do niej dopiero wtedy, gdy ich córka była już dorosła. To ona zresztą pełniła funkcję fotografa, nikt z zewnątrz nie mógł być obecny podczas ceremonii. Prawda wyszła na jaw po latach i zaskoczyła Polaków.

Prezydencka para jest ze sobą już ponad 40 lat, a ślub brała aż dwa razy. O ich pierwszym z 1979 roku słyszeli wszyscy, ale o drugim wiedzieli tylko nieliczni. Na pomysł wpadła Jolanta Kwaśniewska, a mąż nie mógł jej odmówić. Uroczystość była dużym zaskoczeniem, bo niewierzący polityk stanął wtedy przed ołtarzem.

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy: drugi ślub

Drugi ślub Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich odbył się dopiero w 2005 roku, tuż przed końcem urzędowania byłego prezydenta. Impulsem do ponownej uroczystości miała być śmierć Jana Pawła II. Kościół dopuszcza możliwość złożenia przysięgi tylko przez jedną, wierzącą osobę. Błogosławieństwa w kaplicy pałacu prezydenckiego udzielił kapelan ks. płk. Jan Domian.

Prezydenckiej parze bardzo zależało na dyskrecji i prywatnym charakterze uroczystości, dlatego obecni byli tylko najbliżsi, w tym ich 24-letnia wówczas córka Aleksandra. Informacja o tym niezwykłym wydarzeniu przez długi czas nie przedostawała się do mediów. Co ciekawe, w tym samym czasie na podobny krok zdecydowali się też Donald Tusk z małżonką.

Państwo Kwaśniewscy obchodzą rubinowe gody

W listopadzie tego roku jedna z ulubionych par Polaków obchodzi 40 rocznicę pierwszego ślubu. Rubinowe gody są dla nich wspaniałą okazją do świętowania i wspominania dawnych czasów. Pomimo wielu dokonań najbardziej dumni są ze swojej ukochanej córki, z którą spędzają każdą wolną chwilę.

ślub
pl.wikipedia.org

Jak się poznali? Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy poznali się na studiach. Wpadli sobie w oko podczas zebrania rady uczelnianej, a przyszły prezydent już wtedy miał powiedzieć kolegom, że zamierza ożenić się z piękną studentką. Później spotkali się na imprezie u znajomych i szybko okazało się, że nie mogą bez siebie żyć.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ŚLUB
facebook.com/aleksander.kwasniewski

Państwo Kwaśniewscy są ze sobą już 40 lat!

ŚLUB
facebook.com/poloniawaxmuseum/

Prezydencka para doczekała się nawet swoich woskowych figur w Polonia Wax Museum.

ZOBACZ TEŻ:

Poprzedni artykułChłopiec z zespołem Downa przytula maleńkiego brata. Trudno powstrzymać łzy
Następny artykułMiała już dość uszczypliwych uwag teściowej. Obmyśliła zemstę, która wymknęła się spod kontroli
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.