Ślub jednopłciowy w Polsce? Okazuje się, że jest to możliwe. Kobiety w sprytny sposób obeszły prawo i od dzisiaj są już szczęśliwymi żonami. Całkowicie legalnie. Kasia i Sonia opowiedziały swoją historię.

Na prywatnej, cywilnej uroczystości ślubnej powiedziały sobie sakramentalne tak. Para lesbijek wykorzystała lukę prawną na swoją korzyść i dzięki temu kobiety mogą cieszyć się teraz statusem małżeństwa. Jak do tego doszło?

Kasia i Sonia wzięły ślub cywilny

Kasia i Sonia poznały się na uniwersytecie. Sonia kilka lat temu została poddana zabiegowi korekty płci i zgodnie z decyzją sądu jest kobietą. Jednak w dalszym ciągu posiada jeszcze swoje dawne, męskie dokumenty i wiele instytucji w kraju wciąż postrzega ją jako mężczyznę.

Para lesbijek postanowiła skorzystać na tym prawnym zamieszaniu i adekwatnie do urzędowej interpretacji płci Soni, zdecydowały się na ślub cywilny. Oficjalna ceremonia odbyła się 29 lutego 2020 o godzinie 12:00, jednak o godzinie 23:00 wszyscy zostali zaproszeni na wesele, które odbędzie się w warszawskim lokalu Cafe Kulturalna. Wydarzenie można wesprzeć tutaj.

– Relacje międzyludzkie to nie jest sprawa dla urzędników, jeżeli coś się w nich zmienia, to nie za sprawą urzędniczych rytuałów – wyznała Kasia w rozmowie z noizz.pl

  1. Znaki zodiaku, które nie mają szans na szczęśliwy związek. 3 najgorzej dobrane pary
  2. Polacy masowo popełniają największy błąd podczas gotowania rosołu. Właśnie dlatego nie ma idealnego smaku
  3. Nie żyje kobieta, którą nazywano ludzkim komputerem. Miała 101 lat 

Sytuacja osób LGBT w Polsce

Niestety polskie prawo nadal definiuję instytucję małżeństwa jako związek kobiety i mężczyzny. Jeżeli kochająca się para jednopłciowa pragnie sformalizować swój związek, jest zmuszona wyjechać za granicę, albo zadowolić się symboliczną ceremonią, która nie ma mocy prawnej.

Najlepiej sytuacja środowiska LGBT przedstawia się w Ameryce Północnej, Skandynawii, Zachodniej Europie i Australii. Tam pary homoseksualne mogą czuć się bardziej bezpieczne, a nawet legalnie zawierać małżeństwa i otrzymywać własne prawa, co znacznie ułatwia zakochanym codzienne życie. Na arenie międzynarodowej cały czas prężnie działają organizacje broniące i promujące prawa mniejszości homoseksualnych, a Unia Europejska stanowczo potępia homofobię.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ślub
fot. unsplash.com

Ślub pary jednopłciowej odbył się dziś w Warszawie.

Horoskop noworoczny
unsplash.com @alicealinari

Dwie kobiety wykorzystały lukę prawną i cieszą się statusem małżeństwa.

wyznanie
fot. unsplash.com

Oficjalnie śluby par homoseksualnych wciąż nie są legalne w Warszawie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Krzysztof Jackowski twierdzi, że przewidział pojawienie się koronawirusa. Jasnowidz zabrał głos w sprawie epidemii
  2. Rodzina z 2-letnim dzieckiem wyrzucona z samolotu. Panika na pokładzie
  3. Na problemy ze skórą i włosami pomoże jeden domowy produkt. Większość Polaków ma go w swojej kuchni
  4. Gratka dla fanek – Michał Szpak zaprasza na randkę. Nie wypada odmówić, cel jest naprawdę szczytny
  5. Młoda para wprowadziła się do pięknego domu. Nie mogli się spodziewać, co zastaną w środku
  6. Przed snem włóż czosnek pod poduszkę. Efekty powalają

źródło: noizz.pl

Poprzedni artykułGenialny trik na kotlety schabowe. Wystarczy dodać jeden składnik do panierki, niebo w gębie gwarantowane
Następny artykułDziadkowie zabrali dziecko do zoo w oryginalnym stroju. Jego ubranko wzbudziło sensację wśród zwierząt
Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.