Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > „Ślub od pierwszego wejrzenia”: Aneta zdradziła oryginalne imię dziecka. Niewielu Polaków się tak nazywa
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 10.02.2022 22:50

„Ślub od pierwszego wejrzenia”: Aneta zdradziła oryginalne imię dziecka. Niewielu Polaków się tak nazywa

Ślub od pierwszego wejrzenia
Fot. kadr z programu „Ślub od pierwszego wejrzenia”

Aneta i Robert Żuchowscy, bohaterowie programu TVN „Ślub od pierwszego wejrzenia” wreszcie zdradzili, jak nazywa się ich pierwsze dziecko. Imię, jakie wybrali, jest bardzo oryginalne.

Robert i Aneta poznali się w programie TVN – byli jedną z par, których losy potoczyły się szczęśliwie. Od prawie roku są szczęśliwym małżeństwem, a niedawno na świat przyszło ich pierwsze dziecko.

„Ślub od pierwszego wejrzenia”: jak nazywa się dziecko Anety i Roberta?

Pierwsze dziecko Anety i Roberta Żuchowskich przyszło na świat 2 lutego 2022 roku. Para nadała chłopcu bardzo oryginalne imię, pokazała też jego zdjęcie.

Przez ostatnie dni szczęśliwi rodzice publikowali zdjęcia i Instastories, na których można było zobaczyć ich synka – do tej pory były to jednak ujęcia przedstawiające na przykład maleńkie rączki chłopca. Teraz wreszcie możemy zobaczyć malucha w całej okazałości.

Aneta opublikowała zdjęcie, na którym widać śpiącego chłopca, leżącego na łóżku w piżamce. Post został podpisany słowami:

Cześć, jestem Mieszko Żuchowski – przedstawiła Aneta swojego synka.

Trzeba przyznać, że imię jest naprawdę oryginalne. Zgodnie z aktualnym rejestrem rządowym, w Polsce jest tylko 5878 osób o tym imieniu. Także samo pochodzenie imienia „Mieszko” jest bardzo niezwykłe.

Mieszko obchodzi imieniny 1 stycznia. Imię ma pochodzenie słowiańskie, i zgodnie z aktualnymi badaniami językoznawców oraz historyków, to skrócona forma starosłowiańskiego „Miecisław”. Było bardzo popularne w dynastii piastowskiej.

Pierwsze zapisy tego imienia pojawiły się na denarach, bitych za czasów panowania Mieszka I. Językoznawcy uważają, że imię Miecisław można tłumaczyć na „rozniecający sławę”.

Zobacz zdjęcie:

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @anet.zuchowska

Źródło: gov.pl, J. Hertel, Imiennictwo dynastii piastowskiej we wcześniejszym średniowieczu, Warszawa-Poznań-Toruń 1980

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Nagłe oświadczenie Katarzyny Cichopek. Chodzi o „Pytanie na śniadanie”
  2. Widzowie TVP zaniemówią. Stacja właśnie ogłosiła, co pokaże dzisiaj o 21:55
  3. Napłynęły informacje o stanie zdrowia Maryli Rodowicz. Przykre, co działo się w szpitalu