Bezdyskusyjnie jest to jeden z najgłośniejszych składników pielęgnacyjnych ostatnich lat. Śluz ze ślimaka – jak wpływa na cerę? 

Śluz ze ślimaka – zastosowanie 

Jego zastosowanie sięga starożytnej Grecji, gdzie Hipokrates stosował zgniecione ślimaki w celu leczenia stanów zapalnych skóry. 

Obecnie to wszechobecny składnik pielęgnacji skóry. Mucyna (śluz, który pozostawiają za sobą) to podstawa wielu popularnych kremów, masek i serum. 

Śluz ze ślimaka – właściwości

Większość mucyny ślimaka używanej do pielęgnacji skóry pochodzi z gatunku Cryptomphalus aspersa, czyli pospolitego ślimaka ogrodowego. Ich mucyna zawiera takie składniki, jak glikoproteiny, kwas hialuronowy i kwas glikolowy.

Główną zaletą śluzu ślimaka dla skóry jest jej nawilżenie. Produkty z tym dodatkiem wykazują także działanie przeciwutleniające, odmładzające i regenerujące. Mucyna przyspiesza także gojenie się ran. Skóra po kontakcie z nią jest zauważalnie promienna i bardziej elastyczna. 

Śluz ze ślimaka zatrzymuje wilgoć i pozwala składnikom aktywnym bardzo dobrze wnikać głęboko w warstwy skóry. 

Oprócz uszczelniania wilgoci i wspomagania gojenia się skóry, nowe badania wykazały, że mucyna ślimaka może mieć również potencjał przeciwstarzeniowy. Stymuluje produkcję kolagenu, przez co poprawia stan cery i minimalizuje widoczność zmarszczek oraz bruzd. 

Śluz ze ślimaka – produkty, które warto mieć w swojej łazience

Mizon Multi Function Formula Snail – krem regenerujący z ekstraktem ze śluzu z ślimaka

SKIN79 Krem ze śluzem ślimaka – Natural Snail Mucus Cream

Mizon Snail Repair Serum – naprawcze serum ze śluzem ze ślimaka

Poprzedni artykułMaski w płachcie – dlaczego warto ich używać?
Następny artykułZdumiewające wyznanie Olbrychskiego o Maryli Rodowicz: „Wpędziła mnie w ostre picie”
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.