Śmierć legendarnej wokalistki to ogromny cios dla jej fanów. Śpiewała wiele kultowych utworów, które podbiły serca słuchaczy na całym świecie. Odeszła po długiej walce z chorobą, miała 56 lat.

Nie żyje Kim Shattuck. Wokalistka zmarła 2 października 2019 roku, informację przekazał mąż gwiazdy i jej zespół. Od lat zmagała się z poważną chorobą, jej śmierć to wielka strata dla świata muzyki.

Kim Shattuck nie żyje. Jej śmierć to wielka strata dla fanów The Muffs

Informacja o śmierci wokalistki pojawiła się w mediach społecznościowych. Grupa The Muffs, której Kim Shattuck była założycielką, przekazała, że w trakcie poważnej choroby osobiście nadzorowała część prac nad ostatnią płytą.

– Z przykrością ogłaszamy, że nasza koleżanka z zespołu Kim Shattuck zmarła. Oprócz tego, że była świetną kompozytorką, gitarzystką rockową i ekstrawagancką wokalistką, miała też ogromną siłę. Podczas walki Kim z jej chorobą wydaliśmy ostatni album. Nadzorowała każdą część tego procesu od projektu okładki. Była naszą najlepszą przyjaciółką i granie jej piosenek to dla nas zaszczyt. Żegnaj Kimba. Kochamy cię bardziej, niż da się to opisać słowami — napisał zespół The Muffs na Facebooku.

śmierć
facebook.com/TheMuffsMusic

Na co zmarła Kim Shattuck? Kim Shattuck od lat chorowała na stwardnienie zanikowe boczne, zmarła we śnie. Legendarną artystkę opłakują fani z całego świata. Przez lata swoją charyzmą zjednała sobie słuchaczy gitarowych brzmień.

Kim była Kim Shattuck?

Kim Shattuck była wokalistką, gitarzystką i autorką wielu tekstów. Od 1985 do 1990 roku należała do zespołu The Pandoras. W 2001 roku dołączyła do popowej grupy The Beards. To ona zaśpiewała słynny utwór Lori Meyers na płycie Punk in Drublic formacji NOFX. W 2013 roku występowała z Pixies, wykonawcami alternatywnego rocka i wyruszyła z nimi w europejską trasę koncertową.

śmierć
facebook.com/TheMuffsMusic

Grupa The Muffs powstawała w latach 90. z inicjatywy Kim i Melanie Vammen, obie należały wtedy do The Pandoras. Pierwsze utwory ukazały się w 1991 roku. Zespół wydał swój debiutancki album dwa lata później. Grupa szybko zyskała sławę i cieszyła się opinią jednej z najbardziej uznanych formacji punkowych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Proszek Zygmunta Chajzera przez 2 dni dostępny w jednym z najpopularniejszych dyskontów
  2. Kobieta w sklepie zaczepiła matkę z małym dzieckiem. Wyszeptała do niego: „pożegnaj się z mamusią”
  3. Beata Kozidrak wyjawiła smutną tajemnicę. To bardzo przykre
  4. Anja Rubik w mocnych słowach o Jarosławie Kaczyńskim „Prezes uważa, że edukacja seksualna to demoralizacja dzieci”
  5. Przypadkiem zobaczyła monitoring z wesela. Jest zdruzgotana, goście nie wiedzieli, że wokół były ukryte kamery
  6. Ten test powie o Tobie więcej niż każdy psycholog. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pozornie prostych pytań
  7. SCHOROWANA SPRZĄTACZKA Z OLSZTYNA WYGRAŁA 13 MILIONÓW! A TO WSZYSTKO DZIĘKI NIEPOZORNEMU DROBIAZGOWI 
Poprzedni artykułNastolatek wykorzystywał psa, by żebrać. Wszystko na oczach przechodniów
Następny artykułJoanna Liszowska schudła? Aktorka pokazała się w odważnej stylizacji, fani zauważyli zmianę w wyglądzie
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.