Śmierć Kory była jedną z najsmutniejszych wiadomości w poprzednim roku, w polskim show-biznesie. Latem tego roku minął rok od śmierci artystki, a jej mąż Kamil Sipowicz już wie, jak upamiętnić swoją ukochaną. Ma zamiar stworzyć muzeum poświęcone artystce. Chce w ten sposób oddać jej hołd. Jak będzie wyglądało?

Kora zmarła pod koniec lipca 2018 roku. Śmierć kultowej wokalistki była wielkim szokiem dla wszystkich fanów muzyki rockowej w Polsce. Mąż artystki w jednym z najnowszych wywiadów zwierzył się, że jego marzeniem jest stworzenie muzeum poświęconego swojej zmarłej żonie. Jak Kamil Sipowicz ma zamiar zrealizować swój plan? Zdradził szczegóły!

Kamil Sipowicz chce stworzyć muzeum Kory

Kamil Sipowicz kilka dni temu był gościem programu Dwa Światy, w którym opowiedział o swoim wspólnym życiu z Korą. Mąż zmarłej gwiazdy podczas rozmowy zdradził, że jego marzeniem jest stworzenie muzeum poświęconego artystce. Według muzyka, w muzeum Kory mogłyby się znajdować stroje sceniczne gwiazdy, a także inne pamiątki. Sipowicz nie ukrywa, że liczy na pomoc instytucji państwowych przy finansowaniu tego projektu.

śmierć
fot. screen z youtube.com Uwaga! TVN

Kamil Sipowicz chce, aby równolegle powstało cykliczne wydarzenie, mające na celu upamiętnić artystkę. Polski festiwal Kory, według męża wokalistki byłby świetną szansą dla młodych wokalistów, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności szerszej publiczności. Jest przekonany, że oba pomysły przypadną do gustu fanom Manamu. Myślicie, że muzeum Kory to dobry pomysł?

śmierć
fot. screen z youtube.com Uwaga! TVN

Kora: śmierć

Kora przed śmiercią zmagała się z śmiertelną chorobą. Pierwszy raz oficjalnie o chorobie wypowiedziała się podczas wywiadu z Małgorzatą Domagalik w magazynie Pani. Fani dowiedzieli się wówczas, że Kora zmaga się z nowotworem jajnika. Artystka sama podkreślała, że lekarze długo stawiali jej błędną diagnozę i przez to nowotwór rozwinął się na tyle, że stał się zagrożeniem dla jej życia.

Kora zmarła 28 lipca 2018 roku w swoim domu w Bliżowie. W chwili śmierci przy artystce czuwała najbliższa rodzina, przyjaciele oraz ukochane zwierzęta. W chwili odejścia miała sześćdziesiąt siedem lat. Pogrzeb piosenkarki odbył się 8 sierpnia 2018 roku i została pochowana na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Jak podała Gazeta Wyborcza, miejsce wybrali dla niej mąż Kamil Sipowicz i starsza siostra wokalistki Anna Kubczak. 

śmierć
instagram.com/kora_fanclub/

ZOBACZ TEŻ:

  1. Magda Gessler z nowym biznesem. Nawet wierni fani przecierają oczy
  2. Kim jest Marta Morawiecka? Siostra premiera Morawieckiego to interesująca postać
  3. Pies był ślepy całe życie. Po operacji oczu po raz pierwszy zobaczył swoją rodzinę [WIDEO]
  4. Znaki zodiaku osób z najpiękniejszymi oczami. To właśnie w oczach tych 3 znaków tonie cały świat
  5. Kolejne minuty były jak horror na żywo. Właśnie ujawniono, co robiła kobieta z motorówki, gdy umierał Piotr Woźniak-Starak
  6. Krzysztof Jackowski przewiduje wielką porażkę. Ogromne zaskoczenie przepowiedział wyniki wyborów do Sejmu
Poprzedni artykułNa sesję narzeczeńską zaprosiła ojca chorego na raka. To ich ostatnie wspólne zdjęcia
Następny artykułZwyzywała swojego syna od najgorszych. W jego obronie stanął dziadek i zrobił niezwykłą rzecz
Redaktor działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Swoją pracę licencjacką napisał o kreowaniu wizerunku Dody, której jest fanem. Nie lubi sportu, nie przepada za siłownią, za to uwielbia podróżować i poznawać wszystko, co nowe.