Śmierć Miry Kubasińskiej przyszła nieoczekiwanie. Od odejścia legendarnej piosenkarki minęło już 14 lat, jednak ta na jeszcze długo pozostanie w pamięci koneserów muzyki rockowej i bluesa. Wokalistka zmarła na ulicy, idąc na zakupy. Nikt jej nie pomógł. 

Mira Kubasińska była legendarną polską piosenkarką rockową. W latach 70. ubiegłego wieku jej muzyka robiła prawdziwą furorę, podobnie jak jej przebojowa osobowość. Rockowa wokalistka była wzorem do naśladowania dla młodych, zbuntowanych kobiet. Niestety po rozwodzie jej losy się znacznie pokrzyżowały. Kim była Mira Kubasińska i dlaczego jej śmierć była tak istotna dla polskiej muzyki rockowej? 

Kim była Mira Kubasińska?

Mira Kubasińska była polską piosenkarką rockowo-bluesową. Urodziła się 8 września 1944 roku w Bodzechowie, a swój debiut muzyczny zaliczyła już w wieku 8 lat. Wystąpiła wówczas w audycji Mikrofon dla wszystkich, gdzie odniosła swój pierwszy w życiu sukces muzyczny. Jej kariera nabrała rozpędu, gdy dostała się do grupy Breakout. To właśnie, jako wokalistka rockowa zrobiła spektakularną karierę.

Zespół był szanowany przez krytyków i uwielbiany przez publiczność, a sama Mira  stała się wzorem do naśladowania dla młodych zbuntowanych kobiet. Pierwsza płyta jej zespołu okazała się wielkim sukcesem, jednak gdy ten się rozpadł w 1982 roku Mira Kubasińska coraz rzadziej nagrywała piosenki i występowała. Wielkim przełomem w jej karierze był rok 1994, gdy dołączyła do grupy After Blues. Po kilku latach w zespole zdecydowała się reaktywować karierę solową i podjęła pracę nad nową płytą, jednak nagła śmierć pokrzyżowała te plany.

Mira Kubasińska: śmierć

Mira Kubasińska zmarła 25 października 2005 roku w Otwocku. Jej śmierć była dość nietypowa. Któregoś dnia piosenkarka wybrała się na zakupy i nagle, przed sklepem straciła przytomność. Najbardziej zastanawiającym faktem jest to, że nikt nie zareagował i kobieta leżała sama na chodniku przez jakiś czas.

– Nikogo nie zainteresowała leżąca pod sklepem Mira. Ot, Mira jak to Mira – poleży sobie i się podniesie – wspominał legendarny muzyk i znajomy artyski Bogdan Loebl w rozmowie z magazynem Retro.

Mira Kubasińska trafiła do szpitala z udarem mózgu zbyt późno. Po kilku dniach tam spędzonych zmarła. Miała 61 lat. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

smierc
facebook.com @ Mira Kubasińska

Mira Kubasińska była legendarną wokalistką rockową. 

smierc
facebook.com @ Mira Kubasińska

Zmarła w 2005 roku na udar mózgu. 

smierc
wikipedia.org

Miała tylko 61 lat. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Beata i Majka odmieniły swoją cerę nie do poznania. Dermatolodzy nie przestają o tym mówić
  2. Nie tylko Michał Wiśniewski. Polskie gwiazdy w biznesie utopiły fortunę
  3. Olga Frycz rozstała się z narzeczonym. Rok temu urodziła się im córka, wydała oświadczenie
  4. Najnowsze zdjęcia ciężko chorej aktorki. Wciąż walczy o życie
  5. Julia Wieniawa seksowna jak nigdy! Fani nie mogą wyjść z zachwytu na widok jej idealnego ciała
  6. Wielka wpadka Michała Szpaka. Wchodząc do studia nie zauważył, co ma na podeszwie buta

źródło: Retro Wspomnienia