Nie żyje Aleksandra Majk, tancerka Zespołu Pieśni i Tańca Kurpie z Ostrołęki. Informację o śmierci nastolatki przekazali zrozpaczeni koledzy z zespołu. W październiku tancerce pękł tętniak. Ola w krytycznym stanie trafiła do szpitala.

Ola przez prawie 9 lat związana była z Zespołem Pieśni i Tańca Kurpie. Tancerze nie mogą pogodzić się ze stratą koleżanki.

Śmierć 18-letniej tancerki

Ola przez ponad połowę swojego osiemnastoletniego życia była związana z Zespołem Pieśni i Tańca ‚KURPIE’. Zapamiętamy Ją w naszych sercach jako osobę niezwykle pogodną i serdeczną. Zaangażowaną w życie zespołowe, zawsze pomocna i uczynna – można przeczytać w pożegnalnym wpisie na Facebooku.

W komunikacie pojawiły się również kondolencje dla bliskich Oli, a także informacje na temat pogrzebu 18-latki.

Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w Ostrołęce w domu pogrzebowym ARKA ul. Sienkiewicza 41 w czwartek 28 stycznia o godz. 12.00, zaś Msza Święta Żałobna odbędzie się o godz. 13.30, w Kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce (Klasztor). Po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarz parafialny w Goworowie – czytamy.

Śmierć Aleksandry Majk wstrząsnęła jej bliskimi. Tancerka w październiku trafiła do szpitala z powodu pękniętego tętniaka. Lekarze z całych sił walczyli o jej powrót do zdrowia.

Śmierć 18-latki wstrząsnęła jej bliskimi

Nastolatka przebywała w szpitalu cztery miesiące. Przez ten czas lekarze robili wszystko, co mogli, by Ola mogła normalnie funkcjonować i wrócić do domu. Niestety, nie udało się. Aleksandra Majk udzielała się w Zespole Pieśni i Tańca w Ostrołęce.

Zespół Kurpie powstał w 1966 roku, a jego założycielem był Henryk Ćwintal. Zespół wielokrotnie występował w Polsce oraz za granicą. Jego umiejętności wokalno-taneczne podziwiał m.in. Jan Paweł II, który przyjął Kurpie podczas audiencji w Watykanie.

Aktualnie zespół liczy ok. 80 osób. Od 1993 roku kierują nim Małgorzata i Jacek Wójcikowie. Jak szacuje kierownictwo ostrołęckiej Kurpii, do tej pory przez zespół przewinęło się blisko 3 tys. osób.

Rodzinie i bliskim Oli składamy wyrazy współczucia!

Zobacz zdjęcia:

Śmierć Aleksandry Majk wstrząsnęła jej bliskimi

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Redaktor prowadząca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa na warszawskim Uniwersytecie SWPS. Z mediami związana od ponad 7 lat. Karierę zaczynała w portalu o tematyce kobiecej, później związała się z wydawnictwem Edipresse, do którego należy m.in. Party.pl. Ostatnie lata związana z Wirtualną Polską, gdzie pisała teksty o tematyce show-biznesowej, a także reportaże społeczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: patrycjaceglinska@gmail.com