Smog: skóra, jak i cały nasz organizm niestety nie jest nie niego odporna. Jednak jak możemy uchronić ją przed zgubnymi skutkami zanieczyszczonego powietrza? Warto poświęcić naszej skórze trochę więcej uwagi i zastosować na niej te produkty. Jeśli o tym zapomnimy, występuje spora możliwość, że nasz wygląd bardzo szybko się pogorszy. 

Teraz o zanieczyszczeniu powietrza nie mówi się już nawet z perspektywy zapobiegania mu, a chronienia się przed jego skutkami. Większość z nas sprawdza jakość powietrze, debatuje nad maskami antysmogowymi i na wszelki wypadek łyka witaminy. Musimy pamiętać jednak, że jest jeszcze jedna rzecz, na którą oddziałuje smog: skóra. Jak ją chronić.

Smog: skóra — jak ją chronić przed zanieczyszczeniami?

Ochrona naszej skóry przed zanieczyszczeniami wymaga od nas pamiętania o pięciu krokach, dzięki którym zminimalizujemy negatywne skutki działania smogu. Pierwszym z nim jest codzienne, dokładne zmywanie makijażu, po którym 1-2 razy w tygodniu powinno się zastosować peeling, co zapewni naszej skórze oczyszczenie. 

smog: skóra
unsplash.com

Odpowiednio dobrana maseczka może zdziałać cuda.

Część naszego ciała najbardziej narażona na smog: skóra, będzie nam wdzięczna jeśli nie zapomnimy także o regularnym nakładaniu maseczki dostosowanej do naszego typu cery. Na tym możemy zakończyć oczyszczanie, wciąż jednak trzeba zadbać o jej ochronę. Serum z witaminami A, C i E a przed wyjściem z domu — krem z filtrem, pomogą walczyć między innymi z nadmiernym starzeniem się skóry.

Jak smog wpływa na skórę?

Smog wpływa na skórę, ponieważ zanieczyszczenia, z których się składa, uniemożliwiają odpowiednie natlenienie twojej cery, co przyśpiesza proces starzenia. Jednak zmarszczki i utrata elastyczności skóry to nie jedyny z twoich problemów. Smog zwiększa również prawdopodobieństwo zachorowania na łuszczycę. Koniecznie pamiętaj zatem o odpowiednim dbaniu o skórę.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

smog: skóra
unsplash.com

Nie zapominaj o serum witaminowym.

smog: skóra
unsplash.com

Ciężko współcześnie uciec od zanieczyszczeń.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Domy za 1 euro w egzotycznej lokalizacji. Jest tylko jeden haczyk
  2. Kobiety po 40 potrzebują jednej witaminy, jak powietrza. 14 oznak, że twój organizm o nią błaga
  3. Nastolatka usłyszała od lekarzy, że jest „zbyt młoda na depresję”. Teraz walczy o życie, jej rodzina jest zdruzgotana
  4. Na boku, na brzuchu czy na wznak? Pozycja, w której śpisz mówi o tobie więcej niż myślisz
  5. Przerażający widok. Ludzie aż przystawali, widząc, jak teraz wygląda „Walduś z Kiepskich”
  6. Zapytał narzeczoną o gotowanie rosołu po ślubie. Jej odpowiedź zwaliła mężczyznę z nóg

źródła: howstuffworks.com, babyhair.pl

Poprzedni artykułMąż utrudniał Poli Raksie karierę aktorską. Był o nią chorobliwie zazdrosny i wdawał się w liczne romanse
Następny artykułJej maż jest katolikiem. Nie chce chodzić z nią do łóżka i postawił jej bezwzględny warunek
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego