SMS o nietypowej treści? Takich mogą się dziś spodziewać wszyscy mieszkańcy Polski. Zapewne nikt z nas nie oczekuje alertu od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. A już na pewno nie o takiej treści. Wiemy, co znajdzie się w nietypowym ostrzeżeniu od RCB. Uprzedzamy wszystkich Polaków, by ci nie byli zaskoczeni. Co się w nim znajdzie?

Nietypowy alert, którego mogą się spodziewać mieszkańcy Polski, będzie dotyczył… głosowania. A konkretniej zasad, jakie będą nas obowiązywały w drugiej turze wyborów prezydenckich, które odbędą się już w nadchodzącą niedzielę – 12 lipca. Treść SMS-a jest istotna, bo dotyczy wytycznych, jakie zaproponowało Ministerstwo Zdrowia.

Nietypowy SMS dla Polaków

Nietypowe ostrzeżenie, będzie dotyczyć zmian zasad obsługi wyborców, w związku z epidemią koronawirusa. Niektórzy z wyborców będą mieli pierwszeństwo do głosowania.

– Alert RCB w związku z wyborami prezydenckimi. Część wyborców z przywilejem. Osoby 60+, kobiety w ciąży oraz osoby niepełnosprawne będą mogły głosować w komisjach wyborczych bez kolejki – informację o takiej treści otrzymamy w alercie RCB.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Świetne wieści, Adam Małysz pokonał koronawirusa. Życzymy mnóstwo zdrowia i sił
  2. Wrzuciła do małosolnych nietypowy składnik. Wszyscy poprosili o przepis
  3. Syn Zenka Martyniuka stanął przed sądem. Może odsiedzieć 5 miesięcy, ale kara będzie znacznie surowsza

SMS o przywilejach

Skąd alert dla wszystkich Polaków? Jak się okazuje, Państwowa Komisja Wyborcza, zaapelowała do organów władzy oraz administracji publicznej, by ci rozpowszechnili informację o nowych przepisach panujących pośród wyborców.

Na ulgę mogą liczyć: osoby powyżej 60. roku życia, kobiety w ciąży,
osoby z dzieckiem do 3 lat, osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub, które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie.

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zaskakująca wpadka na żywo w RMF FM. Dziennikarz był przekonany, że nikt go nie słyszy, a wciąż pozostawał na antenie
  2. Porażający wypadek na Pomorzu. Na miejscu zjawiły się służby ratunkowe. Dla turystów wyznaczono objazdy
  3. Byli przekonani, że uratowali szczeniaki labradora. Gdy weterynarz zdradził im prawdę, odebrało im mowę
  4. Każdy z nas miał kiedyś jeden koszmar. Wiesz, co naprawdę oznacza? Nigdy nie wpadłbyś na odpowiedź
  5. W całym kraju wprowadzono stan alarmowy. Pilna decyzja premiera obowiązuje od dzisiaj
  6. Ciężarna Lara Gessler wyszła bez ubrań na ulicę. Zdjęcia w sieci, widok odbiera mowę

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.