SMS, którego dostają dziś wszyscy Polacy, jest poważnym ostrzeżeniem. Jego treści nie można lekceważyć, wiadomość jest związana z ostatnimi wydarzeniami w kraju. Chodzi oczywiście o niebezpieczną sytuację pogodową. 

SMS o następującej treści mogą dostać wszyscy Polacy:

-Uwaga! Dziś (20.06) i w nocy prognozowane burze z gradem oraz silny wiatr. Możliwe lokalne podtopienia. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie. 

SMS do wszystkich polaków – sprawa jest poważna

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia, które oznacza możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrażające życiu.

Do województw objętych zagrożeniem drugiego stopnia zaliczamy: województwo warmińsko-mazurskie, podkarpackie, przeważającą część województwa podlaskiego, a także w północną część województwa łódzkiego i Wielkopolski. Mieszkańcy mogą spodziewać się burz z opadami deszczu i gradem oraz wiatru wiejącego nawet do 100 km/h.

  1. Kamera zarejestrowała, co przedszkolanka zrobiła małej dziewczynce. Sprawę natychmiast zgłoszono policji
  2. Truskawki tanieją, ale nie mamy powodów do radości. Słowa eksperta mogą zasmucić
  3. Gabriel z ”Królowych życia” jest załamany. Publicznie zwrócił się do Rafała, gdy wszyscy mówili o jego romansie

SMS ostrzega Polaków przed niebezpieczeństwem

Wydano także ostrzeżenia pierwszego stopnia dla północnej części województwa podlaskiego, południowej części województwa łódzkiego, a także w części Wielkopolski, Małopolski, Pomorza i Podlasia. Tam  prognozuje się opady deszczu, możliwe burze z gradobiciem i wiatr w porywach do 80 km/h.

Niedawno, pisaliśmy o tragedii w górach spowodowanej upadkiem z oblodzonych skał. Nadchodzące opady deszczu i gradu mogą przyczynić się do niebezpiecznych warunków na drogach i szlakach wycieczkowych. W związku z przewidywanymi anomaliami pogody IMGW apeluje do obywateli o wzmożoną rozwagę i pozostanie w domach, jeśli jest taka możliwość. W celu zachowania ostrożności należy na bieżąco śledzić pogodę.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

sms
Fot. Josep Castells, unsplash.com

W sobotę 20 czerwca mogą wystąpić burze. Polacy otrzymali SMS z ostrzeżeniem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Korzystasz z 500 plus? Dostaniesz jeszcze więcej, za pośrednictwem SMS-a możesz otrzymać specjalny dodatek na wakacje
  2. Potężne problemy z paszportami. Kłopoty mogą być ogromne, niepokojące wiadomości docierają z Wielkiej Brytanii
  3. Katarzyna Łaniewska obchodzi dziś urodziny. Czego jej życzycie?
  4. Niespodziewane zapisy w tarczy 4.0. Może dojść do zaostrzenia przepisów, które nie mają nic wspólnego z epidemią?
  5. Tragiczna wiadomość nagle obiegła Polskę. Niestety, nie żyje Jan Rzepiela
  6. Córka Jackowskiego już dłużej nie będzie milczała. Wszystko się wydało, porażające wyznanie

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

 

Poprzedni artykułNie mogła dostać się do fryzjera w mieście, więc pojechała na wieś. Nie do wiary, jak wyglądała po wyjściu z salonu
Następny artykułBlanka Lipińska ma poważne kłopoty. Jest oficjalny list, który może jej bardzo zaszkodzić
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.