SMS z ostrzeżeniem dotrze dzisiaj do mieszkańców aż pięciu województw, wiemy jaka ważna informacja zostanie przekazana. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wystosowało wiadomość, w której ostrzega Polaków przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. W części kraju mają wystąpić ulewne deszcze, burze z gradobiciem i silny wiatr.

SMS, który dostaną dzisiaj Polacy, może mocno wystraszyć niejedną osobę. Niestety, pogoda będzie wyjątkowo niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej również wydał ostrzeżenie – zagrożenie drugiego stopnia.

SMS z ważną treścią dotrze do Polaków

Uważać powinni mieszkańcy województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego oraz części województwa dolnośląskiego.

– Uwaga Alert RCB dla Małopolski i Śląska Uwaga! Dziś (21.06) w ciągu dnia i w nocy prognozowane intensywne opady deszczu, burze z gradem i silny wiatr. Możliwe podtopienia. Śledź komunikaty pogodowe – podało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa za pośrednictwem swojego Twittera

Anomalie meteorologiczne w części Polski mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Analitycy pogodowi nawołują o zachowanie szczególnej ostrożności i jeżeli jest taka możliwość – pozostanie w domach.

  1. Wideo trafiło do sieci. Matka nie miała pojęcia, że jest nagrywana. Widać dokładnie, co zrobiła córce
  2. Rafał zamówił na wakacjach w Juracie obiad. Cena na paragonie za placki ziemniaczane poraża
  3. Nowe informacje o zmarłym bohaterze programu TTV. Podano prawdopodobną przyczynę tragicznej decyzji

Alert RCB ostrzega Polaków 

SMS, który dostaną mieszkańcy kilku województw, może spowodować gęsią skórkę. Przede wszystkim należy zachować spokój i stosować się do zaleceń. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa radzi, by zabezpieczyć przedmioty, które porwane przez wiatr mogą stanowić zagrożenie.

Niestety osoby, które mieszkają w pobliżu zbiorników wodnych, powinny przygotować się na możliwe podtopienia. Instytucje ostrzegają i nawołują do monitorowania pogody przed opuszczeniem mieszkań i zadbanie o bezpieczne schronienie.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Atak nożownika, nie żyją trzy osoby, dwie w stanie krytycznym. Tragiczne doniesienia z Wielkiej Brytanii
  2. Wiadomość z Chin, jakiej nie spodziewał się nikt. Czy dokonali właśnie przełomu dla całego świata?
  3. Janusz Chabior wziął ślub. Gratulacje, panna młoda wyglądała pięknie
  4. Zaskakujące informacje o Jacku z „Gogglebox”. Nie do wiary, czym zajmował się kilka lat temu
  5. Zatrważająca wiadomość, nie żyje 26-letni muzyk. Zginął na oczach ukochanej
  6. Dodatkowe 4 tysiące złotych dla emerytów. Coraz więcej seniorów otrzymuje specjalny bonus

Źródło: twitter.com 

 

Poprzedni artykułMatka upiekła synów w piekarniku. Zadzwoniła do ich ojca i na wideo pokazała mu ciała chłopców
Następny artykułSmutne, jak wygląda grób małej Madzi z Sosnowca. Tata i dziadkowie nie mogą odwiedzać go zbyt często
Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.