SMS, jaki otrzymają dziś wszyscy Polacy, będzie zawierał bardzo ważną treść. Nadawcą jest Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które roześle do wszystkich wiadomości, w których znajdą się informacje ostrzegawcze. Przed nami bardzo niebezpieczna noc. Jesteśmy proszeni o zachowanie ostrożności.

W treści wiadomości przeczytamy: Uwaga! Dziś w ciągu dnia (22.06) i w nocy prognozowany ulewny deszcze i burze. Możliwe wezbrania rzek. Przygotuj się na podtopienia. Stosuj się do poleceń służb.

SMS ostrzegawczy – fatalna pogoda w Polsce

Od kilku dni sytuacja w Polsce jest bardzo poważna. Ciągłe ulewy i gwałtowne burze powodują podtopienia, niszczą budynki i mienia. Straż pożarna ma ręce pełne roboty. W Małopolsce strażacy interweniowali ponad 400 razy w ciągu minionej doby. Na szczęście mieszkańcy mogą liczyć na pomoc, jaką zapewnił prezydent Andrzej Duda.

Nad Polską przechodzą kolejne ulewy. Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opady mogą w niektórych częściach Polski utrzymać się nawet do środy. Istnieje wysokie ryzyko podtopień oraz gwałtownego podniesienia się wody w rzekach.

  1. Wypłynęły zdjęcia gwiazdy „M jak miłość” pozującej bez ubrań. Fani są zażenowani, nie przebierali w słowach
  2. Zaczęło się, niebywała awantura w Biedronce. Wściekli klienci zaczęli się kłócić o restrykcję z kierownikiem, działo się niewyobrażalne
  3. Adam Małysz wydał dramatyczne oświadczenie. Został zarażony koronawirusem

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa – co to jest?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa to państwowa jednostka budżetowa pełniąca funkcję ostrzegania obywateli przed możliwym niebezpieczeństwem oraz zapobiega kryzysom. Ostrzeżenia dotyczące pogody są w ostatnim czasie wysyłane bardzo często z uwagi na ulewy i gwałtowne burze.

Prognozy IMiGW na wieczór 22 czerwca przewidują nawet 80 mm opadów, co znacznie może wpłynąć na poziom rzek i liczne podtopienia. Mieszkańcy województwa Mazowieckiego otrzymają wiadomość o treści:

Uwaga! Dziś wieczorem (22.06) i w nocy ulewny deszcz i burze z gradem.  Przygotuj się na podtopienia. Stosuj się do poleceń służb. 

Według prognoz IMiGW w Mazowieckim może spaść od 50 do 70 mm wody.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

IMiGW ostrzega przed gwałtownymi ulewami.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Instytut wydał pilne ostrzeżenia. Stan alarmowy najwyższego stopnia na południu kraju, będzie bardzo niebezpiecznie
  2. W nocy przywrócili restrykcje związane z koronawirusem. Decyzja rządu zaskoczyła wszystkich. Nowe ogniska wirusa w Portugalii
  3. Urodziła się 3 miesiące po śmierci swojej matki. Lekarze uznali narodziny dziewczynki za prawdziwy cud
  4. Polsat przekazał wiadomość, której nikt się nie spodziewał. Oficjalna decyzja wbije widzów w fotele
  5. Matka chciała sprawdzić, czy jej synek śpi. Na kamerze zauważyła obok jego główki kogoś jeszcze, zamarła
  6. Polacy z zapartym tchem czekali na oficjalne potwierdzenie. Łukasz Szumowski nie pozostawił wątpliwości

 

Poprzedni artykułChcieli pożegnać swoje martwe dziecko. Kiedy matka przytuliła nieżyjące niemowlę, stało się niewyobrażalne, kobieta zamarła
Następny artykułZamieniono dzieci zaraz po urodzeniu? Dramat w mazowieckim, rodzina błaga o pomoc
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.