SMS od Poczty Polskiej może pozbawić cię ostatnich pieniędzy. Hakerzy masowo podszywają się pod wspomniany podmiot publiczny, chcąc wyłudzić dane osobowe Polaków. Od początku trwania epidemii koronawirusa doszło do setek oszustw, których celem było pozyskanie danych osobowych i wyłudzenie pieniędzy. Poczta Polska ostrzega przed fałszywymi SMS-ami. 

Hakerzy nie marnują żadnej okazji. Od wybuchu epidemii koronawirusa wielokrotnie odnotowano próby dokonania cyberprzestępstwa. Tym razem Poczta Polska przestrzega przed wiadomościami SMS, które docierają do niektórych Polaków. Z ich treści wynika, że aby otrzymać paczkę musimy dopłacić niewielką kwotę. 

Fałszywy SMS od Poczty Polskiej

W ostatnim czasie ofiarami oszustów stali się klienci Poczty Polskiej. Hakerzy wysyłają SMS-a, podszywając się pod wspomnianą spółkę. Treść wiadomości nawiązuje do rzekomej dezynfekcji paczki i zachęca, aby otworzyć załączony link. Po chwili zostajemy przekierowani na stronę internetową, która złudnie przypomina tę do śledzenia przesyłki. 

Z informacji widniejącej na stronie dowiadujemy się, że paczka została wstrzymana i jeżeli chcemy, aby do nas dotarła, musimy uiścić niewielką opłatę. Podążając za wyznaczoną przez hakera ścieżką, trafiamy na fałszywą stronę banku. Realizacja przelewu jest możliwa po potwierdzeniu go SMS-em, w którym widnieje kwota. Jednak i ona może być nieprawdziwa, najczęściej jest znacznie wyższa. 

  1. Były mąż płaci alimenty i doprowadza ją do łez. Wszystko przez tytuły przelewów
  2. Zdjęcie wprawiło w osłupienie tysiące internautów. Chodzi o nastoletnią córkę Wiśniewskiego
  3. Krzysztof Jackowski zdradził, co czeka Polaków w najbliższych miesiącach. Niestety, nie ma dla nas dobrych wiadomości

Przez jeden SMS Polacy mogą stracić wszystko 

Jeden SMS może sprawić, że stracimy wszystkie swoje oszczędności. Hakerzy bardzo dokładnie się przygotowali i nie trudno paść ofiarą ich celowych działań. Poczta Polska odnotowując coraz więcej przypadków dokonania cyberprzestępstwa, opublikowała na swoim profilu oświadczenie. 

Apelujemy o ostrożność do wszystkich, którzy spotkali się z próbą podszywania się pod Pocztę Polską, a także o każdorazowe powiadamianie policji oraz przesyłanie odpowiednich informacji na nasz adres email: cyberbezpieczenstwo@poczta-polska.pl – apeluje Prezes Zarządu Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot

Zatem bądźmy ostrożni i weryfikujmy otrzymywane SMSy jak i e-maile. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

sms
fot. unsplash.com/Priscilla du Pree

Wiadomość lepiej od razu usunąć.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pilny apel policji. Nie żyje człowiek. Funkcjonariusze potrzebują pomocy
  2. Wiceminister wygadał się o wakacjach Polaków. Jest dobra wiadomość
  3. Od teraz obowiązują nowe zasady. ZUS przypomina o nich Polakom, dotyczą wielu z nas
  4. Dramat rodziców na Śląsku. Nie mogą pomóc własnym dzieciom, szpitale rozkładają ręce
  5. Masz wysokie ciśnienie? Szybko wybij szklankę soku, nie uwierzysz z czego
  6. Antoni Macierewicz będzie w trudnej sytuacji? Rusza pozew Donalda Tuska, Radosława Sikorskiego i Tomasza Siemoniaka

Źródło: biznes.radiozet.pl

Poprzedni artykułNiestety, media obiegła przykra wiadomość o ”Nasz nowy dom”. Katarzyna Dowbor ma powód do smutku
Następny artykułWłaśnie ujawniono, co jutro powie premier. Wszyscy w końcu poczujemy ulgę
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.