Uwielbiany przez widzów Świat według Kiepskich jest jednym z najdłużej emitowanych seriali w Polsce. W ciągu 23 lat wystąpiło w nim wielu aktorów. Niestety niektórych z nich musieliśmy już pożegnać. Odeszły już 63 osoby.

Pierwszy odcinek serialu Świat według Kiepskich ukazał się na antenie Polsatu 16 marca 1999 roku! Polacy przez ponad 20 lat śmieją się, oglądając perypetie stereotypowej polskiej rodziny. Bohaterów serialu grają wybitni aktorzy. Niestety wielu z nich już odeszło. 

Aktorzy ze Świata według Kiepskich, których już z nami nie ma

Jednym z niezapomnianych aktorów, grających w serialu był Dariusz Gnatowski, który wcielał się w rolę sąsiada Arnolda Boczka. Artysta zmarł w zeszłym roku w wieku 59 lat. Miał zapalenie płuc. Do śmierci doszło w wyniku ostrej niewydolności oddechowej i zatrzymania akcji serca.

Drugim sąsiadem głównego bohatera, czyli Ferdynanda Kiepskiego był Marian Paździoch, którego grał Ryszard Kotys. Niestety jego też z nami już nie ma. Zmarł w styczniu tego roku w wieku 89 lat. 

Kilkanaście lat wcześniej w czasach świetności serialu odeszła także Krystyna Feldman, która wcielała się w rolę babki Kiepskiej. Aktorka zmarła w 2007 roku. Miała 91 lat.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Czy odcinki Świata według Kiepskich będą jeszcze nagrywane?

Wśród wielu znakomitych aktorów, którzy grali w serialu Polsatu byli m.in. Krzysztof Kiersznowski, Piotr Machalica, Zofia Czerwińska, Maciej Zabielski, Andrzej Kopiczyński, Jerzy Cnota, Zuzanna Helska, Wojciech Skibiński, Kazimierz Ostrowicz, Bronisław Cieślak, Andrzej Buszewicz, Łucja Burzyńska, Bohdan Smoleń.

Mimo to wciąż nagrywane są kolejne odcinki Świata według Kiepskich, a do serialu dołączają wciąż nowi aktorzy. Na przykład w najnowszym sezonie występuje Sławomir Szczęśniak, który wciela się w rolę syna Paździocha, Janusza Mariana Paździocha.

Gramy dalej. Dopóki jeden z najwybitniejszych polskich aktorów – Andrzej Grabowski, chce grać tę rolę, to warto pisać te scenariusze choćby tylko dla niego – zapowiedziała  dyrektor programowa Polsatu, Nina Terentiew.

Źródło: Pomponik.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Niepojęte, kto pojawi się teraz w „M jak miłość”. Fani serialu mogą zdębieć
  2. Piekarczyk ujawnił, jaką dostanie emeryturę. Na widok kwoty opadły nam szczęki
  3. Biedrzyńska przekazała druzgocącą wiadomość o śmierci. „Odchodzą Ci najwięksi, najwspanialsi”