Janusz Weiss to jeden z najbardziej znanych polskich dziennikarzy. Przez lata prowadził kultowy program TVP „Miliard w rozumie”, współtworzył Radio Zet, odznaczono go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Teraz jest na emeryturze – jak się okazuje, skandalicznie niskiej!

Janusz Weiss wciąż ma bardzo wielu fanów i cieszy się niesłabnącą sławą. Jego radiowe i telewizyjne programy zawsze przyciągały miliony słuchaczy. Niestety, nie przekłada się to na wysokość emerytury dziennikarza.

Janusz Weiss – zwolnienia i głodowa emerytura

Umowy śmieciowe, czyli te na zlecenie i o dzieło, mają wiele wad. Do jednej z nich należy fakt, że nie można odprowadzać z nich składek emerytalnych. Jak bardzo jest to szkodliwe, przekonał się jeden z najsłynniejszych polskich dziennikarzy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Janusz Weiss prowadził niezliczone ilości audycji i programów telewizyjnych. Do tych najbardziej znanych należą „Miliard w rozumie„, „Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie„, „Złoty interes„, „Niesamowite historie” i „Szkło kontaktowe„.

Jak się okazuje, Weiss przez większość swojego życia nie miał umowy o pracę. Zazwyczaj zatrudniano go na tak zwanych śmieciówkach. Oprócz braku składek emerytalnych owocowało to też tym, że jego pracodawcy mogli zwolnić go z dnia na dzień.

Stało się tak przy współpracy Weissa z TVP, kiedy zwolniono go za udział w reklamie telewizyjnej, i później, kiedy pracował w Radiu Zet.

Teraz Janusz Weiss jest już w wieku emerytalnym, ale nie przysługują mu żadne świadczenia. Emeryturę dostaje jedynie ze względu na fakt, że dziennikarz był działaczem walczącym z systemem komunistycznym.

Niestety, emerytura Janusza Weissa jest bardzo niska i wynosi zaledwie kilkaset złotych. Na szczęście dziennikarz zawczasu oszczędzał na starość za pomocą lokat.

A co wy sądzicie o umowach śmieciowych?

Źródło: Polska Times, se.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Beata Szydło namawia radnych do głosowania za utrzymaniem głośnej uchwały. Polska może stracić 2,5 mld euro