Wszyscy żyją od wczoraj tym, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Szczególnie tę sytuację mogą przeżywać mieszkańcy miejscowości, które leżą niedaleko Ukrainy. Potwierdza to Piotr Cugowski.

Wokalista wydał wczoraj specjalne oświadczenie, w którym solidaryzował się z zaatakowanymi Ukraińcami.

Piotr Cugowski o sytuacji w Ukrainie

Piotr Cugowski opublikował w swoich mediach społecznościowych czarną planszę z flagą Ukrainy w kształcie serca, co miało być znakiem solidarności z Ukraińcami. W opisie swojego posta przybliżył nieco, jak całą tę sytuację odczuwają mieszkańcy Lublina, w którym również i on rezyduje.

Jak sam przyznał, w jego mieście ludzie w zasadzie czują wojnę na plecach. Wokalista podkreślił, że on również miał nadzieje, że kolejnej wojny po prostu nie dożyje. Zwrócił też uwagę na nasze podobieństwo do Ukraińców. My swego czasu musieliśmy walczyć o to, by odzyskać niepodległość, a teraz nasi wschodni sąsiedzi muszą robić to samo, by jej nie stracić. Jego przemyślenia potwierdzają komentujący post użytkownicy. Ci również wstawiają się całym serce za Ukrainą. Podobnie jak Cugowski, są zdumieni, że dożyli wojny, która dzieje się tak blisko Polski.

Warto podkreślić, że Piotr Cugowski nie jest jedyną znaną postacią, która solidaryzuje się z Ukrainą i wyraża swój ogromny niepokój w związku z tą sytuacją. Już wczoraj podobne wpisy publikowały chociażby Ewa Drzyzga, Agnieszka Woźniak-Starak czy Barbara Kurdej-Szatan.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Agnieszka Woźniak-Starak poinformowała o zmianach w „Dzień Dobry TVN”. „Przerażające, nieakceptowalne”
  2. „Stepowa miłość” znika z TVP. Odcinków nie obejrzymy już nawet w sieci?
  3. „Płaczę”. Paweł Deląg pokazał wiadomość od znajomej z Ukrainy

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl