Były prezydent, Aleksander Kwaśniewski nie angażuje się już osobiście w poważną politykę, ale chętnie ją komentuje. W rozmowie z Wirtualną Polską zabrał głos w sprawie sytuacji finansowej w naszym kraju.

Według niego sytuacja jest naprawdę zła. Kwaśniewski nie ma też żadnych wątpliwości, kto za tym stoi.

Aleksander Kwaśniewski o biedzie w kraju

Aleksander Kwaśniewski skomentował wypowiedź jednego z polityków partii rządzącej, który miał rzekomo chwalić się, że w obliczu nowych przepisów aż 90% emerytów nie będzie musiało płacić podatków.

Wynika to z faktu, że aż tak duży procent nie otrzymuje emerytury wyższej niż 2,5 tysiąca złotych. Kwaśniewski jasno zaznaczył, że nie jest to powód do chwalenia się, gdyż oznacza to po prostu panującą w Polsce biedę.

– To nie są emerytury, to są bieda-emerytury – skwitował dosadnie były prezydent.

Aleksander Kwaśniewski zwracał też uwagę na złe zarządzanie pandemią. Zarzucił rządzącym, że ci po prostu boją się podejmowania trudnych, ale słusznych decyzji w obawie przed utratą poparcia.

Zobacz post:

Źródło: wp.pl/ se.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Pilny komunikat Edwarda Miszczaka. Chodzi o TVN, widzowie zamarli
    2. Eurowizja Junior: Kim są rodzice Sary? Prawda o jej ojcu może zaskoczyć
    3. Eurowizja: Widzowie zastygli w bezruchu. Niewiarygodne, co wydarzyło się podczas występu Polki

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl