Śnieg już został zapowiedziany przez synoptyków. W tym roku zima nie powinna nas zaskoczyć, ponieważ będziemy o niej wiedzieli odpowiednio wcześniej. Dlatego meteorolodzy informują: już w przyszłym tygodniu należy spodziewać się białego puchu. Wiemy, w których miejscach Polski się pojawi.

Pierwsze opady śniegu w tym roku już zostały zapowiedziane, wszystko ma wydarzyć się w przyszły weekend. Kto i gdzie może spodziewać się pierwszych oznak zimy? Niektórzy nie będą mogli w to uwierzyć, przecież za oknami piękna pogoda.

Śnieg pojawi się w najbliższy weekend

Synoptycy ostrzegają, że pod koniec tego tygodnia możemy spodziewać się nawet opadów śniegu, donosi portal se.pl. Prawdziwie zimowa pogoda pojawi się w polskich górach — zarówno w Sudetach, jak i Karpatach. Możliwe, że w tych rejonach temperatura spadnie poniżej zera i pojawi się porywisty wiatr.

Ci, którzy planowali krótki, weekendowy wypad w góry z pewnością będą niezadowoleni. W ostatnim czasie w Polsce pogoda naprawdę dopisuje, a tutaj taka nagła zmiana klimatu. Pierwszy jesienny weekend zapowiada się dosyć zimowo. Jak informuje dalej portal, z każdym dniem śniegu ma przybywać. Będzie nam on również towarzyszył w górach na przełomie września oraz października.

  1. Wstrząsająca wiadomość. Nie żyje polski aktor, widzieliśmy go w ”Klanie” i ”13 Posterunku”
  2. Pojawił się zaskakujący głos ws. 500 plus. Zdumiewające szczegóły, wszystko się zmieni?
  3. Wszyscy byli w błędzie, druga strona tłuczka do mięsa ma niesamowite zastosowanie. Większość z nas popełnia karygodny błąd

Prognoza pogody na weekend

Nie tylko w górach ma nastąpić pogorszenie pogody. Portal twojapogoda.pl informuje nas, że ostatni weekend września będzie w końcu prawdziwie jesienny. W całej Polsce prognozuje się opady deszczu i najpierw częściowe, a później całkowite zachmurzenie nieba. Temperatura będzie się wahać od 12 do 20 stopni Celsjusza.

Najcieplejszym rejonem w kraju okaże się Podlasie. W Białymstoku w sobotę termometry pokażą 20 stopni Celsjusza, natomiast w niedzielę — już 25. Nadal będzie utrzymywać się duże zachmurzenie nieba oraz opady deszczu.

Wybiera się ktoś z was w góry? Niech koniecznie nie zapomni wziąć ze sobą ciepłej, zimowej kurtki o odpowiedniego obuwia, bo zapowiada się naprawdę mroźnie, jak na końcówkę września.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

śnieg
Fot. jwvein, Pixabay

W weekend w górach spadnie śnieg (zdjęcie poglądowe).

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje polski polityk. Tragiczne informacje obiegły media
  2. Niebezpieczny element oderwał się od samolotu i spadł na polskie miasto. Mieszkańcy w strachu
  3. Pamiętacie Kevina z ”Europa da się lubić”? Niewiarygodne, czym się dziś zajmuje
  4. Zastępy straży pożarnej toczą dramatyczną walkę z żywiołem. Wszędzie dym, płomienie widać z daleka
  5. Pilne: kraj obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje słynna polska dziennikarka
  6. Niemal wszyscy jak jeden mąż popełniają okropny błąd robiąc naleśniki. 1 krok zmienia wszystko

Źródła: twojapogoda.pl, se.pl

 

Poprzedni artykułKupił najdroższą kawę w Warszawie. Przy kosmicznej cenie nie mógł spodziewać się podobnej ilości
Następny artykułKolejne wpadki w TVP. Wielką gafę widziały miliony widzów, już nic nie pomoże
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl