Soda oczyszczona kojarzy nam się ze składnikiem używanym w kuchni przy pieczeniu. Jednak jak się okazuje, ten bardzo powszechny i tani środek ma dużo więcej zastosowań, niż można byłoby się spodziewać. Można ją wykorzystać również jako naturalny środek do prania. Znamy aż cztery świetne zastosowania. 

Wiemy już, że soda oczyszczona to niezwykły, tani środek, który ma wiele ‚poza kuchennych’ zastosowań. Może być między innymi genialnym kosmetykiem do twarzy. Ale to nie jedyne jej zastosowanie w łazience. Znamy jeszcze przynajmniej cztery! 

Soda oczyszczona do prania — jak jej używać?

Soda oczyszczona do prania może być używana na kilka sposobów. Przyjaźniejsza środowisku i dużo tańsza niż zwykłe, kupne środki do prania, idealnie sprawdzi się dla wszystkich tych, którzy dbają o ekologię, albo po prostu chcą zaoszczędzić.

Wzmacnianie działania proszku do prania

Do proszku do prania dodaj pół szklanki sody oczyszczonej, a ubrania wyciągnięte z pralki będą dużo bielsze, niż byś się spodziewała. A to wszystko bardzo niskim kosztem. 

Pozbywanie się nieprzyjemnego zapachu

Jeśli do płukania dodasz pół szklanki sody oczyszczonej, zapachy takie jak nieprzyjemny odór naftaliny natychmiast znikną. 

  1. Wielka rewolucja w kraju. Podobnych rzeczy jeszcze nie było
  2. Niebezpieczny wypadek na żywo w „Pytanie na śniadanie” TVP. Mogło źle się skończyć

Usuwanie plam z potu i smoły

Wiadomo, że te plamy są do usunięcia szczególnie trudne. W tym zadaniu, jak się okazuje, pomoże nam soda oczyszczona. Cztery łyżki sody oczyszczonej rozmieszaj w szklance wody, nałóż tę mieszankę na plamę i pozostaw na dwie do trzech godzin. 

Pranie dziecięcych ubranek

Niemowlęce ubranka trzeba uprać, zanim po raz pierwszy zostaną włożone na dziecko. Jednak przy delikatnej skórze maluszków, lepiej nie stosować do tego chemicznych detergentów. Soda oczyszczona z płatkami mydlanymi sprawdzą się dużo lepiej!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

soda oczyszczona
youtube.com

Soda oczyszczona ma wiele zastosowań.

soda oczyszczona
unsplash.com

Nada się też do prania. 

soda oczyszczona
fot. Steve Buissinne, pixabay.com

Korzystacie z tych trików?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niestety, doszła do nas straszliwa wiadomość. Wielu Polaków miało nadzieję do samego końca, nie żyje Marta K.
  2. Chłopczyk powiedział „Kocham Cię, mamo”, po chwili zmarł. Przyczyna śmierci jest druzgocąca
  3. Brzuch kobiety bez przerwy rósł. Lekarze zrobili prześwietlenie i zamarli, nie widzieli nigdy nic podobnego
  4. Co się stało? Nagle w ”Pytaniu na śniadanie” zamarli, hamak rozpadł się pod Marzeną Rogalską
  5. Cena za kotlety schabowe w sejmowej stołówce zwala z nóg. Zwykli Polacy mogą przecierać oczy ze zdumienia

źródła: polki.pl

 

Poprzedni artykułZobaczyłeś czarną kropkę na dłoni innej osoby? Reaguj natychmiast, prawda jest wstrząsająca
Następny artykułSytuacja w kraju zmusiła kolejną sławę do wyznania prawdy. Przed całą Polską przyznał się do swojej orientacji
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego