Soda oczyszczona na włosy może wydawać się zaskakującym pomysłem. Zazwyczaj pojawia się w naszej kuchni czy łazience jako element składowy ciasta, czy środek zaradczy na brud. Jednak jego uniwersalny skład może również zadomowić się w twojej kosmetyczce! Być może stanie się twoim ulubionym produktem kosmetycznym! Jak ją stosować i w czym pomaga?

Prawie każdy w domu znajdzie na swojej półce kuchennej sproszkowany minerał o śnieżnobiałym kolorze. To właśnie z trony, czyli minerału kopalnianego, wydobywa się popularny dodatek do pieczenia i czyszczenia. Tym razem przyda ci się również w kosmetyczce! Zobaczmy, jak za jego pomocą pomóc twoim włosom! Jak soda oczyszczona podziała na włosy?

Jak działa soda oczyszczona na włosy?

Soda oczyszczona na włosy z pewnością stanie się twoim ulubionym produktem kosmetycznym, po zapoznaniu się z jego efektownym działaniem! Czy jest bezpieczna dla twoich długich pasm? Odpowiedz brzmi tak, choć, jak zawsze — wszystko mierzymy z odpowiednim umiarem! Ten biały proszek jest znany ze swoich lekko żrących właściwości, dlatego tak świetnie działa podczas procesu neutralizacji różnych działań w naszym organizmie.

Oprócz tego świetnie oczyszcza daną płaszczyznę, a do tego pochłania przykre zapachy – stosując ją na włosy będziesz mogła wreszcie wyzwolić fryzurę z otaczającego nas smogu i kurzu! Teraz możesz za pomocą tego znanego i lubianego specyfiku zniwelować wszelkie nieprzyjemności, które spotykają twoją fryzurę! Dodatkowo oczyszcza skórę głowy z niepożądanych efektów lakierów czy odżywek, których pozostałości się nie wchłonęły.

Soda oczyszczona na włosy nakłada się w bardzo prosty sposób, choć najłatwiej będzie ci zastosować specyficzne proszek na wilgotne włosy przy okazji mycia.

Czy mycie włosów sodą oczyszczoną z szamponem to dobry pomysł?

Tak, soda oczyszczona na włosy, która może zostać na przykład zmieszana z innymi kosmetykami, ma świetne działanie. Jak przełożyć konsystencję na głowę? Przede wszystkim musisz to zrobić na mokrych włosach — odpowiednie będą tutaj proporcje. Czego będziesz potrzebować, aby mieszanka była jak najbardziej skuteczna? Oprócz samych sproszkowanych minerałów wybierz szampon dobrej jakości. Od razu warto w tym miejscu dodać, że soda oczyszczona na łupież jest świetnym pomysłem dla osób borykających się z problemem skóry głowy.

Szampon wyciśnij na rękę, tak, aby nie było go zbyt dużo. Proporcjonalnie do konsystencji, dodaj łyżeczkę skruszonego minerału. Tak przygotowaną masę możesz już spokojnie nałożyć na wilgotne włosy. Pamiętaj o wmasowaniu jej kilkoma kolistymi ruchami, aby lepiej się wchłonęła w skórę!

Soda oczyszczona na włosy będzie działać, jeżeli potrzymasz ją kilka minut na wilgotnej fryzurze, a następnie dokładnie opłuczesz.

Szampon z sody oczyszczonej na porost włosów to jeden z najlepszych pomysłów ludzkości! Gdy raz go zastosujesz, nie będziesz mogła się wyzwolić spod jego świetnego działania. Płukankę najlepiej przygotować według prostego przepisu: na trzy łyżeczki białego proszku przygotuj dziewięć łyżeczek wody, a następnie wymieszaj roztwór z szamponem, który chcesz wykorzystać. Dla wzmocnienia efektu możesz także wlać do mieszanki ocet jabłkowy rozcieńczony wodą. (proporcja 1: 4).

Soda oczyszczona — efekty uboczne produktu są niebezpieczne?

Soda oczyszczona na włosy na pewno nie będzie mogła stosować osoby, których stan włosów jest wyraźnie zły. Do takich należą te mocno przesuszone i zniszczone przez sprzęty fryzjerskie. Jeżeli zdecydują się na użycie produktu, muszą liczyć się z nieprzyjemnymi konsekwencjami takiego czynu. Pamiętaj, że nie bez powodu używa się jej do eliminowania mocniej osadzonego brudu w kuchni czy łazience- posypana w nadmiarze może zmienić kolor nawierzchni przez zawarte w sobie kwasy.

Jak już wcześniej pisałyśmy — liczą się odpowiednio wyliczone składniki. Choć w zasadzie nadmiar sody nie szkodzi aż nadto naszemu zdrowiu, warto mieć je na uwadze. Dlatego zalecamy uważnie przeczytać nasz mini poradnik, który opisałyśmy wyżej!

Podsumowanie

Soda oczyszczona na włosy okazuje być bardzo ciekawym rozwiązaniem nie tylko dla posiadaczek długich i bujnych czupryn! Świetnie sprawdza się również w walce o porost włosów. Skutecznie eliminuje wszelkie przykre zapachy, które codzienne są wchłaniane przez nasze fryzury, a dodatkowo oczyszcza skórę głowy! Taki specyfik o tak niesamowitym działaniu z pewnością zagości na dłużej w twojej szafce łazienkowej!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Soda oczyszczona na włosy
Fot.: SocialButterflyMMG/ pixabay.com

Jesteś częstym gościem salonów fryzjerskich? Soda oczyszczona na włosy może być twoim najlepszym kosmetykiem na włosy- bez wychodzenia z domu!

soda oczyszczona na włosy
Fot.: RyanMcGuire / pixabay.com

Konsekwentne suszenie sztucznym powietrzem może mieć negatywny wpływ na twoje włosy.

soda oczyszczona na włosy
Fot.: Free-Photos / pixabay.com

Chcesz utrzymać świetną fryzurę, a przy okazji wyeliminować z niej wszystkie przykre zapachy? Na ratunek przychodzi soda oczyszczona na włosy!

soda oczyszczona na włosy
Fot.: artursfoto/ pixabay.com

Jeżeli nie jesteś zadowolona ze swoich pofarbowanych pasm, możesz użyć specyficznego popularnego proszku. Soda oczyszczająca na włosy świetnie niweluje nielubiany kolor.

soda oczyszczona na włosy
Fot.: melancholiaphotography/ pixabay.com

Soda oczyszczona sprzyja pięknej fryzurze! Pamiętaj o odpowiednich proporcjach, a mycie fryzury w mieszance z sodą stanie się twoją codziennością.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak odmłodzić się o 10 lat? 10 sztuczek, które odmłodzą cię w chwilę
  2. Jak zrobić maseczkę z awokado? Potrzebne ci są tylko DWA składniki!
  3. Jak obrać ananasa? 3 proste i szybkie sposoby

Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.