Spacer to najlepszy sposób na stres, odpoczynek i zachowanie zdrowia. Tylko, czy możemy spacerować w dobie panującej epidemii koronawirusa? Są dowody na to, że wirus przenosi się także na ubraniach i przedmiotach. Czy zatem powinniśmy wychodzić z domu? Eksperci postanowili rozwiać wszelkie wątpliwości.

Spacer to jedna z ulubionych rozrywek Polaków, szczególnie tych, którzy mają małe dzieci. Jednak w momencie, gdy zaleca się, pozostanie w domu, możemy wychodzić, żeby się przespacerować?

Spacer jest zdrowy!

Wszystko jest kwestią zdrowego rozsądku. Pogoda za oknem robi się coraz piękniejsza, dzieci nudzą się w domu, a my nie wiemy, czy przez ogólnie panującą kwarantannę powinniśmy pozwolić sobie na wymarzony spacer.

Eksperci odpowiadają, że jeśli nie jesteśmy objęci kwarantanną przymusową i nie mamy żadnych objawów, należy wręcz wybrać się na zewnątrz i przewietrzyć umysł. Należy jednak pamiętać, by unikać skupisk ludzi, czyli placów zabaw, psich wybiegów. Należy wybrać miejsca z dala od wielu osób, gdzie możemy podziwiać przyrodę budzącą się właśnie do życia. Rozmowy z innymi osobami również nie są zakazane, jednak trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości, min. 2 metrów od swojego rozmówcy.

  1. Wakacje 2020 skrócone przez koronawirusa? Premier odpowiada, już wiadomo, co się stanie
  2. Mocny komentarz Wiśniewskiego na temat sytuacji w Polsce. Fani nie spodziewali się takich słów
  3. Paweł Królikowski nie żyje. Pierwszy wywiad jego żony po śmierci aktorka. Wzruszające słowa

Czesi podchodzą do spacerów bardzo rygorystycznie

U naszych południowych sąsiadów sprawa wychodzenia z domu przedstawia się zgoła bardziej poważnie. Otóż przymusowo, wszystkie osoby spacerujące lub po prostu poruszające się po miastach są zobowiązani do noszenia maseczek i rękawiczek jednorazowych. Niektórzy eksperci uznają te zalecenia za przesadę. Jednak w przypadku epidemii i wirusa, który rozprzestrzenia się z dużą łatwością, wszelkie środki ostrożności powinny być chwalone.

Należy pamiętać, by po powrocie ze spaceru, przebrać się i nie nosić w domu ubrań, które miały styczność ze światem zewnętrznym, należy umyć ręce. Eksperci zalecają też mycie włosów przed snem, bo wirus przenosi się na ubraniach i na naszych włosach, a te mają przecież kontakt z poduszką, na której kładziemy twarz. Jeśli stosujemy się do wszelkich zasad bezpieczeństwa, warto chodzić na spacery i cieszyć się z tego, że wraca do nas wiosna.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

spacer
fot. unsplash.com/ Haseeb Jamil

Pogoda robi się coraz piękniejsza, a nasze dzieci szaleją w domach. Warto wsiąść w samochód i pojechać za miasto, gdzie można przespacerować się z maluchem w pełni bezpiecznie. 

spacer
fot. pexels.com/ Tobi

Ważne jest, by podczas spaceru zachować odpowiednią odległość między sobą. 

spacer
fot. pexels.com/ Luna Lovegood

Trudno oczekiwać, by nasze dzieci wysiedziały spokojnie czas kwarantanny w domu. Spacer zrobi dobrze całej rodzinie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje Emil Karewicz. Przeprowadzenie uroczystości pogrzebowych będzie utrudnione przez epidemię koronawirusa
  2. Są nowe zalecenia ws. koronawirusa. Jeśli nie będą przestrzegane, może być o wiele gorzej
  3. Nie żyje lekarz, był zmuszony leczyć zakażonych bez rękawiczek. „Skończyły się”
  4. 2 tys. złotych świadczenia z powodu koronawirusa. Kto może dostać pieniądze?
  5. Mąż Agnieszki Radwańskiej przekazał złe informacje. Nie jest dobrze
  6. Jest lista, lepiej nie spożywaj 4 produktów podczas kwarantanny. Skutki mogą być opłakane

Źródło: o2.pl

Poprzedni artykułNie żyje lekarz, był zmuszony leczyć zakażonych bez rękawiczek. „Skończyły się”
Następny artykuł„Taniec z Gwiazdami” wróci z innymi uczestnikami? Komentarz Julii Wieniawy nie pozostawia wątpliwości
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.