Spacer rekreacyjny był do tej pory zakazany. 20 kwietnia wprowadzono jednak złagodzenie obostrzeń. Niektórzy odetchną z ulgą. Gdzie nie dostaniemy od dziś mandatu? Mamy informacje w tej sprawie.

Spacer to coś, za czym wszystkim tęsknimy, zwłaszcza gdy za oknem świeci piękne słońce. Do tej pory można było dostać za niego mandat, jeśli nie miało się konkretnego powodu do wyjścia z domu. Rząd postanowił złagodzić obecne zakazy. Wiemy, gdzie nie dostaniemy obecnie mandatu.

Dokąd wyjść na spacer i nie dostać mandatu?

Rada Ministrów poinformowała, że obecne obostrzenia zostały złagodzone. Zakaz wejścia do parków miejskich, terenów zalesionych, a nawet na plażę, został zniesiony. Nie oznacza to jednak, że nie możemy dostać mandatu.

Mimo tego, że można rekreacyjnie wyjść z domu na spacer, zakaz zgromadzeń jest jak najbardziej aktualny. Jak podaje Onet, każdy obywatel zobowiązany jest do zachowania 2-metrowej odległości, a także noszenia maseczki zakrywającej usta i nos, w pobliżu innych ludzi. Jeśli jesteś w lesie, a w twojej okolicy nie przebywa inny człowiek, możesz sobie pozwolić na zdjęcie maseczki.

– To ma być zwiększony komfort zdrowia psychicznego dla ludzi i tak do tego podchodzimy – podkreśla szef rządu Mateusz Morawiecki.

Od dziś otwarte zostają również plaże i mola.

– Podobnie jak w Gdańsku i Gdyni, od jutra, od godzin porannych, w Sopocie sukcesywnie otwierane będą wejścia na plażę i molo. W przypadku większej liczby odwiedzających molo, trzeba się będzie liczyć z możliwymi ograniczeniami dotyczącymi wstępu – cytuje Onet Marka Niziołka z Urzędu Miasta w Sopocie.

Jest to niezwykła informacja dla wszystkich tych, którzy są fanami aktywności na świeżym powietrzu czy długich spacerów. Jak informuje Onet, swoje otwarcie potwierdziło również 15 Parków Narodowych!

  1. Karewicz nie żyje od miesiąca i nie został pochowany. Dzieci zdecydowały, że pochowa go państwo
  2. Złodzieje okradli kobietę. Gdy wróciła do domu i zobaczyła, co zabrali, zamarła, musiała szybko działać
  3. „Dobry tydzień” ujawnił prawdę. Wiadomo, co działo się w domu Joanny Brodzik i Pawła Wilczaka. Bardzo przykre

Do którego Parku Narodowego można pójść?

Obecnie można pójść aż do 15 Parków Narodowych: Babiogórski Park Narodowy, Białowieski, Bieszczadzki, Bory Tucholskie, Drawieński i Gorczański, Gór Stołowych, Kampinowski, Karkonowski, Ojcowski, Roztoczański, Świętokrzyski, Park Narodowy Ujście Warty, Wielkopolski, a także Woliński.

Na stronie każdego z nich widnieją oświadczenia, jakich zasad należy przestrzegać, oraz które szlaki zostały otwarte na spacer. Dyrektorzy poszczególnych parków mogą bowiem zamknąć określony rejon parku. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zdrowie
Fot. EVG photos, Pexels

W miejscach, gdzie jest więcej ludzi, należy nosić maskę zakrywającą twarz

ZOBACZ TEŻ:

  1. Senat pracuje nad wyborami przez Internet? Posłanka zdradziła najnowsze plany
  2. Największa tragedia w historii państwa. Zginęło co najmniej 16 osób za granicą
  3. Minister nauki wyjawia, co z wakacjami. Czy studenci będą mieli krótsze wakacje? Znamy jego odpowiedź
  4. Michał Wiśniewski stracił miliony przez koronawirusa? Mocne słowa piosenkarza
  5. Polsat: Wicepremier „Za tydzień możliwe kolejne informacje o złagodzeniu obostrzeń”. Znamy szczegóły
  6. Poszli pod dom Kaczyńskiego i dokonali zdumiewającego odkrycia. Interweniujący policjanci nie wiedzieli, jak się zachować

źródło: podroze.onet.pl

Poprzedni artykułOwczarek niemiecki i dziecko. Właściciele tej rasy nagrali, jak ich psy opiekują się dziećmi. Przepiękne
Następny artykułRodzice dali dziecku odbierające mowę imię. Twierdzą, że to ich wkład w walkę z koronawirusem, ręce opadają
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.