Sport stracił kolejną młodą i utalentowaną kobietę, która miała przed sobą jeszcze wiele lat i dokonań. Wiadomość, że Mona-Liisa Nousiainen nie żyje, wywołała poruszenie nie tylko w jej ojczyźnie, ale całej Europie. Fińska gwiazda sportu miała zaledwie trzydzieści sześć lat. Co się stało? Wyznanie przyjaciela zmarłej było szokiem dla opinii publicznej. 

Jedna z najpopularniejszych fińskich sportsmenek zmarła w tragicznych okolicznościach. Do tej pory Polacy znali ją wyłącznie z zaciekłej rywalizacji z Justyną Kowalczyk. Była uwielbiana przez kolegów i fanów, a także wielokrotnie nagradzana i wyróżniana, m.in. na igrzyskach olimpijskich. Mąż sportsmenki zdecydował się ujawnić, jak wyglądały jej ostatnie miesiące życia. Czy gwiazda zdawała sobie sprawę, że nie wyjdzie z walki z przerażającą chorobą? Wiedzieliśmy, że czuje się źle, że walczy od dłuższego czasu, czytamy na sport.pl

Nie żyje Mona-Liisa Nousiainen. Na co zmarła?

Mona-Liisa Nousiainen zmarła na nowotwór. W chwili śmierci miała zaledwie trzydzieści sześć lat. Młoda kobieta już od dawna borykała się z problemami zdrowotnymi. W walce z chorobą wspierali ją m.in. mąż i dziewięcioletnia córka

Mona-Liisa Nousiainen prawdopodobnie zdawała sobie sprawę, jak bardzo zły jest jej stan zdrowia. Mimo podejmowania kolejnych działań ostatecznie biegaczka była zmuszona pogodzić się z przerażającą diagnozą. Otoczenie małżonków także podejrzewało, że organizm kobiety nie zdoła przezwyciężyć nowotworu. Jak twierdzi Mika Kumala, prezes fińskiej federacji sportu:

Spodziewaliśmy się tego. Wiedzieliśmy, że czuje się źle, że walczy od dłuższego czasu — cytuje mężczyznę portal sport.pl

Swój żal wyraziła także Justyna Kowalczyk. Polska gwiazda sportu opublikowała na Twitterze wpis poświęcony rywalce, w którym przyznała, że bardzo jej przykro z powodu śmierci biegaczki. 

 

 

Kim była Mona-Liisa Nousiainen? Sport wiele stracił na jej odejściu

Mona-Liisa Nousiainen była fińską biegaczką narciarską i jedną z najbardziej utalentowanych sportsmenek w swoim kraju. Miała na koncie m.in. udział w mistrzostwach świata i na igrzyskach olimpijskich.

Nousiainen aż cztery razy zdobyła mistrzostwo świata juniorek oraz uzyskała podium w zawodach Pucharu Świata. Niestety, w 2018 roku musiała nagle przerwać karierę z powodu choroby, która finalnie okazał się śmiertelna. Była również wielką pasjonatką muzyki — potrafiła grać na akordeonie oraz zdobyła dyplom akademii muzycznej. 

Fani sportsmenki są pogrążeni w żałobie, odkąd wiadomo, że Mona-Liisa Nousiainen nie żyje. Sport naprawdę wiele stracił na odejściu tej młodej i utalentowanej kobiety. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

sport
fot. twitter.com Justyna Kowalczyk

Justyna Kowalczyk wyraziła głęboki żal z powodu śmierci sportsmenki. 

sport
fot. facebook.com X-Country Ski Team Finland/https://www.facebook.com/xcteamfinland/

Mona-Liisa Nousiainen zmarła na chorobę nowotworową. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak uspokoić psa podczas burzy? 6 wskazówek, które pomogą tobie i pupilowi
  2. Za jakimi kobietami szaleją mężczyźni? Sprawdź, czy jesteś jedną z nich!
  3. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach poznali się dzięki Dorocie Szelągowskiej! ”Wszystko zaczęło się na balkonie”
  4. Ceny nad morzem zatrważają! Polacy muszą wydać krocie na wakacje nad Bałtykiem
  5. Zwycięzca programu ”Project Runway” pracuje z Evą Minge. Tworzą razem wspaniałe kolekcje
  6. Julia Wieniawa pokazała się w nowej fryzurze. To uczesanie to absolutny hit tego lata
  7. Tak Agnieszka Chylińska wyglądała z ciążowym brzuszkiem. Piosenkarka bardzo chroni swoją prywatność

źródła: sport.interia.pl, sport.pl

Poprzedni artykułJak uspokoić psa podczas burzy? 6 wskazówek, które pomogą tobie i pupilowi
Następny artykułFilmy z Nicole Kidman. 6 najlepszych propozycji z blond pięknością
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.