Aplikacja SQUID, lider branży media-tech, została wybrana przez Huawei na dostawcę usług newsowych. Od 26 lutego 2020 roku aplikacja będzie działać w smartfonach Huawei w całej Europie. Innowacyjny dostawca wiadomości będzie do pobrania z Huawei AppGallery.

Usługi newsowe dostarczane przez SQUID będą dostępne w przeglądarce Browser oraz Huawei Assistant.

Jak uruchomić SQUID na Huawei?

Huawei Assistant jest widoczny w momencie kiedy użytkownik przesunie ekran smartfona w prawą stronę. Użytkownikom Huawei Browser i Huawei Assistant zostanie wyświetlony rekomendowany feed, każdy użytkownik sam zaznaczy kategorie informacji, z których chce dostać powiadomienia. Najnowsze modele mają możliwość ściągnięcia jej z Huawei AppGallery.

Aplikacja SQUID

– Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że Huawei wybrał nas jako partnera dostarczającego kontent newsowy do smartfonów marki Huawei. Naszym celem jest inspirowanie młodych ludzi to czytania wysokiej jakości kontentu, jednocześnie umożliwiamy wydawcom zaangażowanym w ten projekt zwiększanie ruchu mobilnego, oraz dywersyfikowanie przychodów reklamowych – mówi Johan Othelius, CEO i założyciel aplikacji SQUID.

Aplikacja SQUID dostarcza użytkownikom Huawei kontent informacyjny zgodny z ich zainteresowaniami. Każdy posiadacz smartfona Huawei sam zaznacza kategorie, z których będzie dostawał informacje. Aplikacja dedykowana jest Millennialsom, osobom młodym, które chcą dostawać wiadomości zweryfikowane i dopasowane do zainteresowań. Każda z wiadomości pochodzi z wiarygodnego źródła.

O aplikacji

SQIUD App (Njuice AB), firma z branży nowych technologii z siedzibą w stolicy Szwecji Sztokholmie. SQUID to dynamicznie rozwijająca się aplikacja newsowa skierowana do Millenialsów w Europie i w krajach Ameryki Łacińskiej, dostępna w 51 krajach. Aplikacja informacyjna otrzymuje bardzo dobre oceny w App Store, Google Play Store oraz Huawei AppGallery. Jest to aplikacja darmowa, która umożliwia w łatwy sposób dotarcie do ciekawych informacji idealnie dopasowanych do naszych zainteresowań.

SQUID
fot. materiały prasowe

źródło: materiały prasowe