Środowisko jest przedmiotem szczególnej troski znanych muzyków. Zawiesili swoje występy do odwołania, co zasmuciło wielu fanów, którzy w związku z nową płytą liczyli na trasę koncertową. Artyści nie zamierzają jednak podróżować po świecie. Czy jeszcze wrócą na scenę?

22 listopada ukazał się najnowszy album zespołu Coldplay Everyday Life, ale członkowie grupy nie zaprezentują znajdujących się na nim utworów na żywo. Poinformowali, że ze względu na środowisko i duży stopień jego zanieczyszczenia podjęli decyzję o rezygnacji z tras koncertowych.

Coldplay troszczy się o środowisko

Twórcy hitów takich jak Yellow czy Hymn for the weekend właśnie podzielili się z fanami swoją najnowszą płytą, która zdobywa wiele pozytywnych recenzji. Okazuje się, że nowe utwory zostaną zagrane tylko dwa razy w ciągu jednego dnia w Jordanii. Wszystko będzie transmitowane na YouTube. Czy muzycy wrócą na scenę?

-Nie będziemy koncertować z albumem Everyday Life. Chcielibyśmy poświęcić kolejny rok, może dwa, by dowiedzieć się, w jaki sposób nasza trasa mogłaby być nie tylko nieszkodliwa, ale także dobra dla środowiska – mówił Chris Martin w radiu BBC.

To dobra informacja dla fanów zespołu. Być może kolejna płyta doczeka się trasy koncertowej. W najbliższym czasie natomiast artyści chcą skupić się na tym, jak ekologicznie przewozić sprzęt, poruszać się po świecie czy zminimalizować zużycie plastiku. Chris Martin wyraził również nadzieję, że ich kolejne występy będą zasilane energią słoneczną.

Coldplay: skład

Zespół powstał pod inną nazwą w 1996 roku z inicjatywy wokalisty Chrisa Martina i gitarzysty Jonny’ego Bucklanda, później dołączył do nich basista Guy Berryman. Kolejnym członkiem zostali perkusista i multiinstrumentalista Will Champion. Od tamtej pory muzycy wydali w sumie dziewięć albumów i odbyli siedem tras koncertowych.

środowisko
instagram.com/coldplay

Coldplay stał się rozpoznawalny na światową sławę dzięki piosence Yellow z 2000 roku. Ich druga płyta została Albumem roku według magazynu New Musical Express, a dzięki głosom słuchaczy radia BBC 2 dostała tytuł Najlepszej płyty wszech czasów. Zespół ma na koncie siedem Nagród Grammy, osiem statuetek Brit Awards i sprzedał blisko 60 milionów płyt.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

środowisko
instagram.com/coldplay

Coldplay zawiesza koncerty do odwołania.

środowisko
instagram.com/coldplay

Muzycy chcą mniej szkodzić środowisku.

ZOBACZ TEŻ:

Wydawca i kierownik treści kobiecych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość: marta.kulik@iberion.pl