Stan epidemii spowodował spore zmiany w funkcjonowaniu sklepów. Po ograniczeniach dotyczących działalności galerii handlowych wszyscy zastanawiają się, co będzie następne. Zmieniają się godziny otwarcia popularnych sieciówek. Które sklepy na pewno będą otwarte? Zmiany mają obowiązywać od 21 marca.

Z powodu koronawirusa zostały zamknięte placówki edukacji, instytucje kulturalne oraz te związane z aktywnością sportową. Choć obywatele są zapewniani o tym, że sklepy będą działały bez zarzutu, a towaru na półkach nie zabraknie, to jednak stan epidemii budzi spory niepokój. Już teraz otrzymujemy informacje o zmienionych godzinach funkcjonowania znanych sieci. Czy w najbliższym czasie będziemy mogli kupić jedynie niezbędne produkty?

Stan epidemii: sklepy

Stan epidemii koronawirusa przyczyni się do następnych zmian w funkcjonowaniu sklepów. Kolejne ograniczenia działalności galerii handlowych mają wejść w życie 21 marca 2020 roku. Aktualizacja rozporządzenia wskazuje na to, że tylko niektóre branże będą miały możliwość prowadzenia handlu w obiektach o przestrzeni powyżej 2000 metrów kwadratowych. Co oznacza to w praktyce?

Wiele firm w obecnej sytuacji ma możliwość przejścia na zdalny tryb pracy w domu, czyli tzw. home office. Wszystko to ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie pracowników. Niestety, nie każdy pracodawca ma narzędzia oraz możliwości takiej ochrony. Wielu zatrudnionych codziennie naraża się na bliski kontakt z klientami, a kupujący przebywają w skupiskach na terenie marketów. Organizacje apelowały o bardziej precyzyjne przepisy.

  1. Ile osób może zarazić jeden człowiek? Powstała grafika, która pokazuje sens akcji ”zostań w domu”
  2. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia
  3. Lekarz podał, kiedy nastąpi szczyt zachorowań na koronawirusa. Jest gorzej, niż wszyscy podejrzewali

Jakie sklepy będą otwarte?

W związku z postulatami, z terenu galerii handlowych wyłączono już wyspy handlowe, a działalność większych centrów handlowych ma ograniczać się jedynie do podmiotów oferujących niezbędne w tym czasie produkty i usługi.

Poinformowano, że otwarte będą sklepy mające w ofercie artykuły spożywcze, kosmetyczne, farmaceutyczne i medyczne, niezbędne w tym okresie środki czystości i higieny, stacje benzynowe, oraz sklepy z artykułami remonotowo-budowlanymi i dla zwierząt, jak podaje portal onet.pl.

Stan epidemii poskutkował dodatkowo tym, że w galeriach nie będzie możliwe korzystanie z lokali gastronomicznych stacjonarnie, jedynie w formie dowozu. Dostawcy zachęcają ofertą tzw. dowozu bezkontaktowego, wówczas doręczyciel zostawia jedynie opłacony produkt pod drzwiami. 

W centrach handlowych nadal będą funkcjonować sklepy i lokale z usługami medycznymi, bankowymi, pocztowymi, ubezpieczeniowymi oraz pralnie. Możemy być więc spokojni, gdyż żywności i niezbędnych do życia produktów nie zabraknie.

Warto śledzić postępującą sytuację, opuszczać dom tylko wtedy, kiedy to konieczne i dbać o higienę każdego dnia.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

stan epidemii
fot. pexels.com / Burst

Stan epidemii spowodował wprowadzenie zmian w funkcjonowaniu galerii handlowych.

stan epidemii
Fot. stevepb, Pixabay

Sklepy z żywnością i niezbędnymi produktami nadal będą otwarte.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kto najczęściej choruje przez koronawirusa? Opublikowano najnowszy raport
  2. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA
  3. Farmaceuta pokazał, jak samodzielnie zrobić maseczkę w domu. Dużo prostsze i szybsze niż myślisz
  4. Z ostatniej chwili: Tylko w 24h we Włoszech umarło 627 zakażonych. Całkowita liczba zgonów ścina z nóg, porażające informacje
  5. Dzieci inaczej przechodzą koronawirusa. Niektóre są szczególnie narażone, objawy łatwo przeoczyć
  6. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa

źródło: wiadomosci.onet.pl

Poprzedni artykułPan młody pobladł w trakcie składania przysięgi. Z ust ukochanej padło zdanie, którego nie mógł się spodziewać
Następny artykułOpiekunowie nagrali zachowanie psa w dniu jego 13. urodzin. Reakcja czworonoga bezcenna
Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.