Stan klęski żywiołowej ma zostać wprowadzony w Polsce? Jak informuje portal fakty.interia.pl, projekt uchwały wzywającej Rząd RP do natychmiastowego wprowadzenia stanu klęski żywiołowej na całym terytorium Polski złożyła grupa senatorów KO i Lewicy. Senat przyjął w środę 6 maja uchwałę – za nią głosowało 51 senatorów, przeciwko było 49. Nikt się nie wstrzymał. 

Stan klęski żywiołowej w Polsce to projekt ustawy, który złożyły osoby należące do KO i Lewicy. Podkreślono w niej, że związane z tym przesunięcie wyborów będzie miało korzystny wpływ na walkę z epidemią koronawirusa w Polsce. 

Stan klęski żywiołowej w Polsce

Wybory prezydenckie od początku wybuchu epidemii stały pod znakiem zapytania. Powstał nawet pomysł wyborów korespondencyjnych, o czym informowaliśmy już wcześniej. Jak się okazuje, nie wszyscy politycy byli za takim rozwiązaniem: 

-Naszym zdaniem – wnioskodawców – powinniśmy odsunąć termin wyborów o co najmniej cztery miesiące, aby politycy nie mieli pretekstu do zajmowania się wyborami- podkreślił sprawozdawca projektu senator Jerzy Wcisła z Platformy Obywatelskiej.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Jak informują fakty.interia.pl, wprowadzenie stanu klęski żywiołowej pozwoliłoby zająć się walką z pandemią koronawirusa, a nie przygotowywaniem wyborów

  1. Iza z ”M jak miłość” w blond włosach. Piękna gwiazda wygląda jak Anna Przybylska
  2. Jackowski powiedział, gdzie jest Kacperek. Służby błyskawicznie udały się na miejsce, widok ściął ich z nóg
  3. Nie żyje Mirosław Daszkiewicz. Legendarny Polak zmarł po długiej chorobie

Wybory prezydenckie się nie odbędą?

Według Jerzego Wcisły, jednego z senatorów PO, stan klęski żywiołowej to jedyne rozwiązanie, które w pełni pozwoli się skupić na walce z koronawirusem, a nie wyborami, które można bez trudu przełożyć o kilka miesięcy. 

Polityk podkreśla, że do tematu wyborów należy wrócić, gdy będzie zauważalny długotrwały trend spadku liczby zakażonych. Senatorzy z PiS-u mieli odmienne zdanie w tej sprawie i twierdzili, że argumenty podane w ustawie są nielogiczne. Co o tym myślicie?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

stan klęski żywiołowej
Fot. Fot. Piotr Molecki / East News

Senat przyjął w środę 6 maja uchwałę o stanie klęski żywiołowej w Polsce.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ogromna fala krytyki na szkołę jazdy. Kursantom po miesiącach puściły nerwy
  2. Katastrofa samolotu medycznego. Nikt nie przeżył, zginął też lekarz i pielęgniark
  3. Świadczenie 2000+ przez koronawirusa można dostać więcej niż raz. Należy się wielu Polakom
  4. Szybki przepis. Pierogi czekoladowe z truskawkami, już dostaniesz świeże w sklepach
  5. Nie żyje aktor uwielbianego serialu. Zmarł w tajemniczych okolicznościach, w dzień swoich urodzin
  6. Andrzej Duda nadal zdetronizowany w ważnym rankingu. Polacy wybrali

Źródło: fakty.interia.pl

Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.