Stanisław Mikulski był cenionym aktorem, a jego rola w serialu „Stawka większa niż życie” zapisała się w historii polskiej kinematografii. Mało kto jednak wie, że za licznymi sukcesami zawodowymi kryła się rodzinna tragedia. 

Wybitny aktor przez wiele lat ukrywał, co tak naprawdę miało miejsce w jego życiu. Dopiero przed śmiercią zdecydował się opowiedzieć o swoim koszmarze.

Stanisław Mikulski po latach podzielił się swoją trudną historią

Wybitny i utalentowany aktor wzbudzał ogromne zainteresowanie swoją osobą. Mimo to Stanisław cenił sobie prywatność i przez wiele lat nie zdradzał szczegółów ze swojego życia. Dopiero po lata wyznał, z czym przyszło mu się zmierzyć.

Stanisław Mikulski, słynny Hans Kloss ze „Stawki większej niż życie” stawał na ślubnym kobiercu trzykrotnie. Pierwszy ślub wziął w wieku zaledwie 25 lat z młodszą od siebie kobietą. Doczekali się dziecka, jednak czak pokazał, że nie byli sobie pisani.

Kolejną żoną Stanisława była Jadwiga Rutkiewicz, w której jak twierdził sam aktor, zakochał się od pierwszego wejrzenia. Pobrali się, a niedługo później kobieta zaszła w ciążę. Po chwilach radości nastał jednak głęboki smutek i żal. 

Stanisław Mikulski stracił żonę i dwóch synów

Jadwiga i Stanisław nie mogli doczekać się narodzin dziecka. Chłopiec jednak zmarł kilka godzin po przyjściu na świat. Z czasem para doczekała się kolejnego syna, a tragiczna historia zatoczyła koło. Dziecko zmarło po porodzie, a Jadwiga dowiedziała się, że nie będzie mogła mieć już dzieci.

Aktor mocno przeżył stratę dzieci. Odwiedzał cmentarz i żył w smutku. Poprosił najbliższych, by zachowali w tajemnicy tragedię, jaka go spotkała.

Niestety koszmar zdawał się nie ustępować i niedługo później Jadwiga zachorowała. Stanisław przez lata opiekował się chorą żoną. Jego ukochana odeszła w wieku 47 lat. To był kolejny cios, z którym nie mógł sobie poradzić. Dopiero po latach otworzył się na miłość i stanął na ślubnym kobiercu po raz trzeci.

Stanisław Mikulski zmarł 27 listopada 2014 roku z powodu choroby nowotworowej.

Stanisław Mikulski
fot. Beax, CC BY-SA 2.5 PL <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5/pl/deed.en>, via Wikimedia Commons
Stanisław Mikulski
fot. Cezary p at pl.wikipedia, CC BY-SA 3.0 <http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/>, via Wikimedia Commons

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd
    2. Nie jedz tego wieczorem. Jeśli się zapomnisz, możesz mieć problemy ze snem
    3. „Jestem gotowa na więcej”. Katarzyna Cichopek przekroczyła swoje granice, obiecała to swojemu synowi