Jeden z aktorów, mających na swoim koncie występy w takich produkcjach jak: M jak miłość, Ranczo, Alternatywy 4, czy Ojciec Mateusz, Stanisław Pąk zmaga się z bardzo poważną chorobą i walczy o życie. Jego małżonka wystosowała specjalny apel, w którym zwróciła się do fanów o pomoc.

Stanisław Pąk nigdy nie pozował na ściankach, ani nie chodził po czerwonych dywanach. Skupił się głównie na wykonywaniu swojego zawodu i rodzinie. Dzisiaj skupia się głównie na walce z nowotworem prostaty, który z czasem przerzucił się na układ kostny. Pilny apel o pomoc dla aktora M jak miłość.

Aktor M jak miłość zmaga się z poważną chorobą

W dobie koronawirusa wielu ludzi zapomina o tym, że istnieją równie poważne choroby, które zaważą o losach niejednego człowieka. Z jedną z nich zmaga się aktor Stanisław Pąk, którego mieliśmy okazję oglądać w wielu kultowych produkcjach, tj. M jak miłość, czy Ranczo.

Artysta, który przez bardzo długi czas wiódł spokojne i radosne życie u boku swojej ukochanej małżonki, Danuty dziś musi mierzyć się z największym przeciwnikiem swojego życia – nowotworem prostaty. Choroba pojawiła się w roku 2016 i z czasem jej powaga urosła do znacznie wyższego stopnia.

Rozprzestrzeniła się bowiem na układ kostny i mimo bardzo dzielnej walki o swoje zdrowie i życie, w ostatnim czasie stan zdrowia Pąka znacznie się pogorszył. W związku z tym jego małżonka zorganizowała zbiórkę (>tutaj<) na kosztowne leczenie, której celem jest zebranie 25 tys. złotych. W momencie pisania niniejszego artykułu na konto wpłynęło już 19 085 zł od 283 wspierających.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Małżonka aktora informuje, że przed kilkoma tygodniami Stanisław Pąk przechodził przez radioterapię, która musiała zostać przerwana ze względu na wystąpienie powikłań i komplikacji.

– W chwili obecnej jedyną szansą dla mojego męża jest specjalne leczenie, które przekracza nasze możliwości finansowe. Krótkie, epizodyczne role w serialach i filmach wystarczały zaledwie na przeżycie, a ostatni stan zdrowia całkowicie wykluczył możliwość zarobku – czytamy na stronie zrzutka.pl.

Kariera Stanisława Pąka

Stanisław Pąk ma na swoim koncie bardzo dużą ilość ról w uznanych i popularnych produkcjach. Zdecydowanie najpopularniejsze wymieniliśmy już na początku artykułu, jednak kilka innych także zasługuje na uwagę.

W latach 1997 – 2018 grał rolę mieszkańca wsi Zakąski w popularnej i najdłużej emitowanej operze mydlanej w Polsce pt. Klan. Pojawiał się również w serialu Na wspólnej, a także miał okazję zagrać w filmach Patryka Vegi pt. Pitbull. Nowe porządki, oraz Pitbull. Niebezpieczne kobiety.

Sam zainteresowany również poprosił fanów o pomoc. Do końca zbiórki pozostało 7 dni. Aktor w dalszym ciągu chce wykonywać zawód aktora, jednak bez terapii nie będzie to możliwe. Dołączamy się do prośby i życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia!

Zobacz zdjęcia:

Stanisław Pąk prosi o pomoc. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: pomponik.pl

Poprzedni artykułDoda podjęła decyzję w sprawie swojej kariery
Następny artykułCórka Pawła Golca opublikowała zdumiewające nagranie. Maja ma wielki talent
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl