Stanisław Pąk, aktor znany z seriali takich jak M jak miłość, Plebania, Ojciec Mateusz czy Ranczo ma raka. Niestety, leczenie jest nie jest proste, a aktora nie stać na kosztowną terapię. W sieci pojawiła się prośba o pomoc.

Stanisław Pąk o swojej chorobie dowiedział się w 2016 roku. Rak zaatakował najpierw prostatę, a później układ kostny. Z powodu komplikacji radioterapia musiała zostać przerwana.

Stanisław Pąk choroba

– Przez ostatnie lata, miesiąc po miesiącu wspierany jest pieniężnie przez najbliższych w zakupie kosztownych leków i wizytach u specjalistów. Teraz jednak, oprócz codziennej pomocy z naszej strony, potrzebne jest jednorazowe, większe wsparcie pieniężne – napisała żona aktora na stronie zbiórki.

Apel zamieścił także sam Stanisław Pąk. Artysta napisał, że w tej chwili jest po niedokończonej radioterapii, a czas działa na jego niekorzyść. Z tego powodu chce rozpocząć leczenie w Ośrodku w Wągrowcu, jednak terapia kosztuje aż 25 tysięcy złotych.

Pąk nie ukrywa, że taka kwota jest nieosiągalna dla jego rodziny, dlatego z prośbą o pomoc zwrócił się do internautów. Udało się zebrać już kilka tysięcy złotych.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:
 
 

W chwili obecnej jedyną szansą dla mojego męża jest specjalne leczenie, które przekracza nasze możliwości finansowe. Krótkie, epizodyczne role w serialach i filmach wystarczały zaledwie na przeżycie, a ostatni stan zdrowia całkowicie wykluczył możliwość zarobku – kontynuuje żona.

Stanisław Pąk: kim jest

Stanisław Pąk to polski aktor urodzony w 1956 roku. Pod koniec lat 70. ukończył studia na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Po studiach przez dwa lata występował na deskach warszawskiego Teatru Syrena.

W ostatnich latach aktor występował w etiudach szkolnych, pojawił się także w serialach Król, Echo serca, Gabinet numer 5, Na dobre i na złe, M jak miłość czy Korona królów.

Zobacz zdjęcia:

POTRZEBNA POMOC -> https://zrzutka.pl/mr5pym

Wspaniały aktor Stanisław Pąk potrzebuje pomocy na leczenie. Rzućcie…

Opublikowany przez Kartosza Bruhlika Sobota, 20 marca 2021

Stanisław Pąk ma raka.

Trwa zbiórka na leczenie aktora.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Poprzedni artykułRząd planuje zmiany w Kodeksie Pracy. Ujawniono szczegóły
Następny artykułMazowieckie: pożar w budynku wielorodzinnym. Nie żyją dwie osoby
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.