Nie żyje Stanisław Wolski, wrocławski aktor, którego widzowie mogli oglądać w wielu serialach emitowanych na antenach stacji Polsat, TVN czy TVP. Miał 72 lata. Smutną wiadomość za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał Teatr Kalambur.

Stanisław Wolski zmarł nagle rano w czwartek 25 lutego. Informacja wstrząsnęła współpracownikami, którzy rozmawiali z nim dzień wcześniej i omawiali kolejne plany zawodowe.

Nie żyje Stanisław Wolski

Smutna informacja została przekazana na Facebooku przez wrocławski Teatr Kalambur przy ul. Kuźniczej, z którym aktor był związany od dawna. Pracownicy instytucji nie mogli znaleźć słów, by opisać ogromną stratę, jakiej doświadczyli:

Rozmawialiśmy jeszcze wczoraj wieczorem. Umawialiśmy się na dziś na telefon, na spotkanie wreszcie, może gdzieś w parku… Jak zwykle żartował, miał pomysły, plany. Dziś rano dowiedzieliśmy się, że już ich nie zrealizuje. Stasiu Wolski odszedł od nas dziś rano. Nie wiemy, co więcej można w tej chwili napisać. Brak słów, brak nam Go będzie!

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Przyjaciele i współpracownicy Wolskiego określali go, jako człowieka radosnego, życzliwego i pogodnego, na którego zawsze można było liczyć. Na oficjalnym Facebooku Teatru Kalambur można przeczytać:

– Stanisław Wolski. 25 lutego 2021 r. odszedł nasz wspaniały aktor, a przede wszystkim Wielki Przyjaciel, człowiek radosny, hedonista, zawsze życzliwy, niosący nam radość, zapewniając uśmiech i pogodę ducha. Stasiu, jak Ci się tam „ćwierka” w niebie?? Do zobaczenia! – czytamy.

Kim był Stanisław Wolski?

Stanisław Wolski był aktorem, animatorem kultury, autorem piosenek, przedstawień ulicznych i happeningów. Był założycielem teatru alternatywnego Theatrum 70, współtwórcą Kabaretu ,,Gralak Marian”. Pracę w Teatrze Kalambur we Wrocławiu zaczął w połowie lat 70. W 1981 roku eksternistycznie zdał egzamin aktorski.

Widzowie szklanego ekranu mogli widzieć Stanisława Wolskiego w serialach takich jak: Ślad, Na sygnale, Biuro kryminalne, Warto kochać, Pierwsza miłość, Świat według Kiepskich czy Na kłopoty… BednarskiJego śmierć wstrząsnęła fanami, o czym świadczą publikowane komentarze:

– Smutne. Pamiętam, jak miałam jakieś 8 lub 9 lat i w naszej podstawówce 68. organizował jakiś happening. Wpierw było wspólne malowanie elewacji szkoły, później kilka klas miało zorganizowane wyjście z plakatami na osiedle i coś krzyczeliśmy. O co chodziło, nie pamiętam. Pamiętam, że był bardzo komunikatywnym człowiekiem – napisała jedna z internautek.

Niestety, to nie pierwsza smutna informacja, którą podajemy na przestrzeni kilku ostatnich dni. Przypomnijmy, że kilka dni temu pożegnaliśmy wybitnego polskiego podróżnika Aleksandra Dobę. Więcej na ten temat przeczytacie >tutaj<. 

Zobacz zdjęcia:

Rozmawialiśmy jeszcze wczoraj wieczorem. Umawialiśmy się na dziś na telefon, na spotkanie wreszcie, może gdzieś w parku……

Opublikowany przez Teatr Kalambur Czwartek, 25 lutego 2021

Pracownicy teatru przekazali wiadomość o śmierci aktora.

Stanisław Wolski.

25 lutego 2021 r odszedł nasz wspaniały Aktor, a przede wszystkim Wielki Przyjaciel, człowiek…

Opublikowany przez EDWIN FILM Czwartek, 25 lutego 2021

 Stanisław Wolski zmarł w wieku 72 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: wroclaw.tvp.pl

 
Poprzedni artykułMarzena Rogalska ma już nowe zajęcie. Dziennikarka poprowadzi wykłady w serwisie Beaty Sadowskiej
Następny artykułNa basenie w Warszawie grasował niebezpieczny mężczyzna. Podglądał i nagrywał kobiety
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.