Ta historia może nam udowodnić, że jednak dobrzy ludzie są wśród nas. Kilka dni temu w kawiarni miało miejsce wzruszające wydarzenie.

Świadek zdarzenia postanowił opisać zaistniałą sytuację na swoim blogu, ponieważ bardzo zaskoczyło go zachowanie sprzedawców i kierownika jednej z kawiarni. Niestety, bardzo często zdarza się, że gdy do kawiarni lub restauracji wchodzi osoba bezdomna, jest bardzo często wypraszana. W tym przypadku obsługa wykazała się wyjątkową empatią i przywróciła wiarę w ludzi. 

„Hołoty nie obsługujemy”

Całe wydarzenie opisał mężczyzna, który wracając z pracy,  postanowił wstąpić do kawiarni na kawę. W kolejce stało kilka osób, w tym starsza, wyglądająca na bezdomną lub niezamożną osobę kobieta, dwóch młodych chłopaków, starszy mężczyzna oraz świadek opisujący sytuację. Staruszka zwróciła się z prośbą do obsługującego gości chłopaka, aby ten nalał jej szklankę gorącej wody, ponieważ bardzo zmarzła.

Mężczyzna sam przyznaje, że wydawało mu się, że obsługa lokalu wyprosi starszą panią. Jakież było jego zdziwienie, kiedy sprzedawca przygotował dla kobiety herbatę i napełnił całą torbę pieczywem, które jej podarował. Pracujący w kawiarni mężczyzna, zaprosił kobietę do stolika i poczęstował jedzeniem. Kobieta nie ukrywała wzruszenia i wdzięczności.

Cała sytuacja zajęła dłuższą chwilę, co oburzyło stojących za staruszką młodych mężczyzn. Zaczęli w niekulturalny sposób wyrażać swoje niezadowolenie i zażenowanie. Zaznaczyli, że do takich miejsc nie powinno się wpuszczać włóczęgów i wszelkiej hołoty, tym bardziej że jest to kawiarnia w centrum miasta. Kiedy nadeszła kolej młodych mężczyzn, sprzedawca zwrócił się do osoby, która stała za nimi i zaczął przyjmować zamówienie.

To zdenerwowało jeszcze bardziej młodych mężczyzn, a na pytanie, dlaczego zostali pominięci, usłyszeli od sprzedawcy:

Wszelakiej hołoty nie obsługujemy

To przelało szalę goryczy i mężczyźni zażądali spotkania z kierownikiem, który po zapoznaniu się ze szczegółami zaistniałej sytuacji… wyprosił ich z kawiarni i zaznaczył, aby więcej się w niej nie pojawiali.

Czy wy również uważacie, że powinniśmy częściej pomagać potrzebującym, aby takie sytuacje nie były zaskoczeniem, a codziennością?

ZOBACZ TEŻ: 

  1. Wzruszająca historia. 90-letnia babcia rozdaje ulotki. Powód jest dramatyczny
  2. Mrozy wracają do Polski. Będzie nawet -16 stopni. Sprawdź gdzie i kiedy
  3. Czołowa dziennikarka TVP wylatuje na bruk! Nie uwierzycie za co

Źródło: michalxl600.blogspot.com