Atak Rosji na Ukrainę spotkał się ze zdecydowaną reakcją państw NATO i UE. Kolejne rządy informują o nakładanych przez nie sankcjach. Zareagowali także polscy politycy, a także stacja TVP. Emisja serialu „Stepowa miłość” została wstrzymana.

Serial, znany też pod tytułem „Ostatni janczar” zniknął z ramówki TVP. Nie jest także dostępny na platformie streamingowej Telewizji Polskiej TVP VOD.

„Stepowa miłość” usunięta z ramówki TVP?

Dzisiaj wszyscy jednoczą się w solidarności z atakowanym krajem – od przedstawicieli rządów, po zwykłych obywateli. Gesty solidarności i pomocy Ukrainie łączą się z surowymi sankcjami wobec Rosji, nakładanymi przez UE.

Wcześniej dzisiejszego dnia Jacek Kurski podjął decyzję o odwołaniu konferencji w sprawie wiosennej ramówki Telewizji Polskiej. Nic w tym dziwnego, bo konflikt zbrojny tuż za naszą granicą zmienia wszystko.

TVP zdjęła z emisji oraz platformy streamingowej popularny rosyjski serial, będący kontynuacją produkcji „Kozacka miłość”. Telewizja Polska nie podała jeszcze oficjalnego powodu usunięcia serialu, ale można się domyślić, że ma to związek z działaniami Putina.

Premiera „Stepowej miłości” miała miejsce w 2014 roku, jednak na naszej antenie był on obecny dopiero od 26 stycznia 2022 roku, na kanale TVP2. Z „Kozacką miłością” produkcję łączyła postać Marysi Sotnik, odważnej kozaczki.

Powtórka jednego z odcinków miała zostać wyemitowana dziś (24 lutego) o godzinie 13:25, jednak zamiast niej widzowie TVP obejrzeli program „Koło fortuny”. Na próżno też szukać odcinków na platformie TVP VOD.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Przejmująca wiadomość o malutkiej wnuczce Witolda Paszta. Łzy napływają do oczu
  2. Emocje sięgnęły zenitu w „Pytaniu na śniadanie”. Dziennikarka na wizji nie mogła opanować łez
  3. Kurdej-Szatan, Woźniak-Starak, Drzyzga publikują ten sam komunikat. Gwiazdy wstrząśnięte sytuacją w Ukrainie