Storczyki uznawane są za jedne z najpiękniejszych roślin na całym świecie. Ich największą ozdobą są pokaźne, wielobarwne kwiaty. Co zrobić, żeby pięknie wyglądały przez cały rok? Okazuje się, że wystarczy jeden prosty trik. Gwarantujemy, że zaczną kwitnąć jak szalone, a efekt przejdzie twoje najśmielsze oczekiwania!

Zadbane i właściwie odżywione storczyki odwdzięczają się właścicielowi w najpiękniejszy możliwy sposób – mają obfite kwiaty. Jednym problemem, który często zniechęca do ich zakupu, może być ich rzadkie kwitnienie. Okazuje się, że wystarczy jeden prosty trik w pielęgnacji, aby cieszyły oko przez cały rok. Koniecznie sprawdź, jak zadbać o te rośliny, by zawsze powalały wyglądem i przyciągały zazdrosne spojrzenia gości.

Storczyki to synonim klasy i elegancji

Storczyki to najpopularniejsze rośliny doniczkowe, które dostępne są już nie tylko w kwiaciarniach, ale również supermarketach. Zachwycające kolory i niebanalny wygląd to tylko nieliczne cechy, które skłaniają do ich zakupu. Jeśli chcemy cieszyć się jak najdłużej ich powalającym wyglądem, musimy odpowiednio o nie zadbać. Tylko wtedy kwiaty będą kwitły systematycznie.

Zapewne większość gospodyń domowych, które chociaż raz w życiu miały okazję stać się jego szczęśliwą posiadaczką wie, że podstawą ich pielęgnacji jest odpowiednie nawadnianie. Problem pojawia się w jednoznacznym określeniu ilości wody, której potrzebują.

Co zrobić, aby storczyki kwitły przez cały rok?

Aby storczyki kwitły jak szalone i cieszyły nasze oko przez cały rok, wystarczy odpowiednie podlewanie. Nie zapominajmy, że te rośliny doniczkowe lepiej jest przesuszyć niż przelać. Aby pięknie wyglądały przez cały rok, wystarczy zastosować tzw. podlewanie zalewowe. Co zrobić, aby storczyki szybciej rosły? Poznaj niezawodny sposób.

Wykonanie: raz na 7-10 dni doniczkę ze storczykiem umieść w wodzie, zanurzając ją na ok. 2/3 wysokości. Pozostaw do nasiąknięcia na około trzydzieści minut. Po upływie czasu nadmiar wody odsącz, a storczyk wstaw do specjalnej osłonki.

Gwarantujemy, że efekty, które dostrzeżesz, przejdą twoje najśmielsze oczekiwania!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Stroczyki
unsplash.com @ritaox

Storczyki uznawane są za najpiękniejsze rośliny doniczkowe. 

Stroczyki
unsplash.com @joannakosinska

Ich kwiaty mogą cieszyć oko przez cały rok. 

Storczyki
unsplash.com @n_claudia

Wystarczy jeden trik, by kwitły jak szalone. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najczęstsze objawy kobiecych nowotworów. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Kraków: topił w wannie i dusił ciężarną partnerkę. Wszystko na oczach 3-letniego dziecka
  3. 10 ras psów, które całe życie wyglądają jak szczeniaki. Od nich nie da się oderwać wzroku
  4. Znaki zodiaku, które najczęściej zdradzają. One złamią ci serce
  5. Przykro patrzeć na Dagmarę w żałobie. Nie żyje najważniejsza dla niej osoba
Poprzedni artykułMichał Szpak zdobył się na mocne wyznanie. Chodzi o jego przeszłość, obcy ludzie byli dla niego okrutni
Następny artykułObierzesz jajko w trzy sekundy, jeśli zastosujesz jeden trik. Najszybsza i banalnie prosta metoda podbija sieć
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.