Straciła pracę, bo nie nosiła biustonosza. Tak, ta historia wydarzyła się naprawdę. Pewna Kanadyjka została wyrzucona z pracy, bo odmówiła noszenia biustonosza.

Christina Schell 25-latka, straciła pracę, ponieważ nie stosowała się do polityki firmy odnośnie dress-codu. Kobieta postanowiła zgłosić sprawę do sądu i oskarżyć swojego byłego szefa o pogwałcenie praw człowieka.

Straciła pracę, bo nie nosiła biustonosza?

Do incydentu doszło dwa dni temu w Kolumbii Brytyjskiej, jednej z prowincji Kanady. 25-letnia Christina Schell pracowała od 3 tygodni w klubie golfowym Osoyoos Golf Club jako kelnerka. Ponieważ kobieta nie nosiła biustonosza, klienci zaczęli skarżyć się na jej niestosowny wygląd. Po rozmowie ze swoim szefem, który powiedział kobiecie, że musi nosić biustonosz lub koszulkę na ramiączkach pod bluzką, Schell postanowiła nadal nie ubierać biustonosza do pracy.

Według 25-latki szef powiedział jej, że nakaz noszenia biustonosza wynika z jego troski o kobietę:

– Wiem, co dzieje się, kiedy klienci piją alkohol. – miał powiedzieć Chritstinie Schell.

Kiedy powoływanie się na politykę firmy i oficjalny dress code nie pomogły, Christina Schell straciła pracę. Wściekła kobieta postanowiła pozwać swojego szefa za złamanie praw człowieka:

– Żaden mężczyzna, który ze mną pracował nie musiał nosić koszulki pod bluzką. Dlatego to, co mi się przydarzyło jest jawną dyskryminacją. Dlaczego ktoś ma mi dyktować co mam nosić pod bluzką? – powiedziała w wywiadzie dla CBC 25-latka.

Christina Schell przyznaje, że biustonosza nie nosi już od 3 lat ze względu na światopogląd i kwestie zdrowotne:

Chciałabym wiedzieć, dlaczego moje piersi kogokolwiek obrażają? Wiem, że tu chodzi o moje sutki, ale mężczyźni też mają sutki! – powiedziała Kanadyjka.

Sprawa trafiła do sądu. Na razie były szef kobiety nie wypowiedział się w tej sprawie. Czy uważacie, że powód, dla którego Christina Schell straciła pracę był wystarczający? Czy kobiety powinny nosić biustonosze?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

straciła pracę
Fot.facebook.com @christinaschell

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tajemnicza śmierć modelki. Martwa na jachcie meksykańskiego miliardera
  2. 8 osób, które były sławne, a teraz mają „zwykłą” pracę
  3. Angelina Jolie waży 34 kg?! „Jest na skraju wyczerpania”

źródło: dailymail.co.uk, thesun.co.uk, msn.com

Poprzedni artykułZnaki zodiaku, dla których WRZESIEŃ będzie wspaniały
Następny artykułMartyna Wojciechowska pokazała zdjęcie z dzieciństwa. Jako 7-latka była urocza
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.