Już wiadomo jakie plany na najbliższe dni ma Strajk kobiet. Jak dotąd żadne wydarzenie organizowane przez organizację nie odbyło się bez ogromnego echa i tak będzie także tym razem. Wszystko dlatego, że kobiety postanowiły połączyć siły ze strajkiem klimatycznym, który odbędzie się w najbliższą środę, 9 grudnia o godzinie 17.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co wydarzy się w najbliższą środę
  • Jakie plany ma Strajk kobiet na grudzień
  • Przeciwko czemu protestuje Młodzieżowy Strajk Kilmatyczny

Marta Lempart podczas konferencji prasowej, która odbyła się w biurze Strajku Kobiet, potwierdziła, że chce, by kobiety przyłączyły się do strajku organizowanego przez Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Podczas konferencji przedstawiciele MSK podali szczegóły dotyczące najbliższych wydarzeń. 

Strajk kobiet dołącza do strajku klimatycznego

Podczas piątkowej konferencji prasowej, Marta Lempart zapewniła, że kobiety nie przestają walczyć o swoje prawa. Aktywistki zgodnie zapewniły, że mają liczne plany na grudzień:

– To będą gorące grudniowe dnimówiły. 

Zobacz także: Dramatyczna sytuacja polskich skoczków. Występy zagrożone

Prawa kobiet nie są jednak jedyną palącą sprawą polskiego społeczeństwa. Podczas piątkowej konferencji prasowej swoje postulaty przedstawił także Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, który planuje spacer ulicami stolicy w najbliższą środę:

– Od dwóch lat próbujemy skontaktować się z politykami, wysyłamy petycje i apele, na które nikt nie odpowiada. Jesteśmy zbywani, bo jesteśmy młodzieżą. A my nie chcemy być ignorowani. Nie chcemy, żeby o naszej przyszłości decydowali panowie w garniturach – mówiła na konferencji Agnieszka Kula z MSK.

Zobacz także: Nagle na święta wprowadzono kwarantannę dla Polaków

W środę 9 grudnia młodzi ludzie nie tylko w Polsce, ale także w Europie będą wychodzić na spontaniczne spacery na ulice, chcąc w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec braku działań rządów na przerażające zmiany klimatyczne. 

– Oddajemy dziś głos ludziom młodym, którzy myślą o przyszłości Europy i świata – powiedziała Marta Lempart podczas konferencji.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Strajk klimatyczny wspiera niesłuchanych przez rząd

Strajk klimatyczny to osoby protestujące nie tylko za polityką ekologiczną wspierającą dbanie o klimat, ale także o prawa człowieka i równość:

Strajk klimatyczny wystartuje spod Kancelarii Premiera Rady Ministrów o godz. 17. Organizatorzy zachęcali, by w wydarzeniu udział wzięli wszyscy, którzy w ostatnim czasie „byli przez rząd ignorowani”. – Rząd uderzał w młodzież, w środowiska LGBT, w prawa kobiet… Dlatego się łączymy! 9 grudnia będziemy razem budować coś lepszego – zapowiadała jedna z aktywistek. 

Od 22 października Polska to jeden z najbardziej obserwowanych przez zagraniczne media kraj. Decyzja TK o wyłączeniu prawa do aborcji w przypadku nieodwracalnego uszkodzenia płodu bądź wykrycia choroby zagrażającej jego życiu z powodu niezgodności z konstytucją wstrząsnęła Polakami.

Od tego czasu tysiące protestujących przeszło w spontanicznych spacerach walcząc o prawa kobiet i cofnięcie naruszenia kompromisu aborcyjnego. Jak na razie działania strajku nie poruszają rządu, który chce publikacji orzeczenia TK w Dzienniku Ustaw. Kobiety jednak się nie podają i mają zamiar walczyć do końca. Mimo przykrych sytuacji z policją czy aresztowań dziennikarzy, protestujących przybywa. 

Zobacz wideo:

 

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: polsatnews.pl

 

Poprzedni artykułCo się dzieje? Ministerstwo Edukacji zmienia zdanie w sprawie ferii, nagle wprowadzają wyjątek dla niektórych uczniów
Następny artykułPoznajecie? Wszyscy Polacy ją uwielbiają, aktorka do dziś zachwyca urodą
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl