Strajk Kobiet po raz kolejny zaplanował akcje, która wydarzy się już jutro tj. 18 listopada 2020 roku o godzinie 18:00. Za pośrednictwem Instagrama zakomunikowano, że planowana jest blokada Sejmu. Ma być to efekt forsowania projektu ustawy przez rząd, która zakłada skierowanie kobiet, u których potwierdzono wadę letalną płodu, do hospicjum prenatalnego. 

Po kilkudniowej przerwie od manifestacji przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego o zakazie aborcji z przesłanek embriopatologicznych, Strajk Kobiet zapowiedział kolejne manifestacje. Tym razem planują zablokowanie Sejmu.

Strajk Kobiet blokada Sejmu

Już w najbliższą środę 18 listopada 2020 roku o godzinie 18:00 Ogólnopolski Strajk Kobiet zaplanował blokadę Sejmu. Kilka dni temu w mediach społecznościowych pojawiła się zapowiedź planowanych manifestacji, w związku, z którymi zrezygnowano z poniedziałkowych blokad ulic w Warszawie.

– PiS poległ na próbie wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji ścieżką mgr Przyłębskiej, czyli przez niby-Trybunał Konstytucyjny. Projekt zakazu wraca do Sejmu, i to w dwóch postaciach: zakazu Dudy i koszmarnego projektu Ziobry – czytamy w zapowiedzi.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Organizatorki podkreślają w swoich zapowiedziach, że protest ma się odbyć w formie spaceru:

 Spacerujemy pod Sejmem 18 listopada od godziny 18, ale może trzeba będzie wrócić tam na drugi dzień – zaznaczają organizatorki.

Z kolei dziś tj. 17 listopada 2020 roku na Instagramie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet pojawiła się kolejna zapowiedź planowanej blokady Sejmu, a także dokładny powód, dla którego kobiety mają zebrać się pod sejmem.

  1. Barbara Kurdej-Szatan na spacerze z Heniem. Chłopczyk ma nieziemsko drogi wózek, znamy jego cenę
  2. Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje legendarny polski dziennikarz, niewyobrażalna strata
  3. Dramat Justyny Steczkowskiej. Nie żyje najbliższa jej osoba, o śmierci poinformowała siostra gwiazdy

Strajk Kobiet Sejm

Na Instagramie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet poinformowano, że planowany strajk spowodowany jest forsowaniem projektu ustawy przez rząd, która zakłada skierowanie kobiet, u których potwierdzono wadę letalną płodu, do hospicjum prenatalnego.

– W środę na posiedzeniu sejmu kolesie z „Solidarnej Polski” będą forsować projekt ustawy, który zakłada skierowanie kobiet, u których potwierdzono wadę letalną płodu, do hospicjum prenatalnego – napisano w publikacji Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Następnie zaznaczono, w jaki sposób traktowane będą kobiety w takim hospicjum oraz pod czyją opieką będą się znajdować.

– Kobieta będzie tam otoczona „koordynatorami opieki paliatywnej” (lekarzami, psychologami i duchownymi), którzy ustalą miejsce porodu, „ochroną kobiety do czasu porodu” i po porodzie – czytamy.

W dalszej części przekazywanych wiadomości na temat planowanej blokady Sejmu wyjaśniono, z czym wiąże się planowane przez rząd poparcie wspomnianego projektu ustawy.

–  De facto chodzi o to, aby po stwierdzeniu wady podczas badań prenatalnych zamknąć ciężarne w czterech ścianach, żeby nie mogły dokonać aborcji tam, gdzie jest to legalne i bezpieczne – informuje Ogólnopolski Strajk Kobiet. 

Zatem już jutro w okolicach godziny 18:00 można spodziewać się znacznych utrudnień w ruchu drogowym w Warszawie przy ulicy Wiejskiej oraz w jej okolicach. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Strajk Kobiet (@strajk_kobiet)

Już jutro 18 listopada 2020 roku Ogólnopolski Strajk Kobiet zaplanował blokadę Sejmu. Wszystko rozpocznie się o godzinie 18:00.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niebywałe sceny w centrum Warszawy, interweniować musieli funkcjonariusze miejscy. Udało się go złapać
  2. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  3. Nowe obostrzenia? Już jutro może zapaść ważna decyzja dla Polek i Polaków. Chodzi o sklepy
  4. Zobaczyła swojego tatę siedzącego przed sypialnią. Powód wzrusza do łez
  5. Kiedy koniec pandemii? Lekarze podają możliwe daty. Wielu będzie zdruzgotanych, są odległe
  6. Przywiązali kundelka krótkim łańcuchem do budy. „Obcięli uszy” i połamali ogon, straszne, co jeszcze mu zrobili
  7. Przed chwilą podano tragiczną informację. Nie żyje legendarny polski dziennikarz, był idolem dla wielu Polaków

Źródło: warszawa.wyborcza.pl, instagram.com

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl