Informacje z ostatniej chwili właśnie obiegły media. O godzinie 18 w Warszawie rozpoczęła się wielka blokada, w której udział biorą Strajk Kobiet, przedsiębiorcy i antyfaszyści. Do akcji wkroczyła policja. 

Nagrania z blokady już obiegły sieć, opublikował je dziennikarz Wawrzyniec Zakrzewski. Jedna osoba została wciągnięta do radiowozu – Policja chce przestraszyć was i tę osobę – mówi przewodnicząca Strajku Kobiet Marta Lempart, podaje wiadomosci.radiozet.pl.

Strajk Kobiet trwa

Strajkujące kobiety ponownie sprzeciwiają się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Tym razem połączyły siły z przedsiębiorcami i antyfaszystami, aby zablokować centrum stolicy. Na miejscu jest policja, która według Marty Lempart już zatrzymała jedną osobę.

Przed godziną 19 policja otoczyła kordonem kościół na Placu Trzech Krzyży, funkcjonariusze apelują do uczestników i przedstawicieli mediów o rozejście się. 

W tym miejscu nie zostało zgłoszone żadne zgromadzenie […]. Wasze zachowanie jest niezgodne z prawem.

Pomimo apelu policji demonstrujący nadal maszerują. Aktualnie podążają Alejami Ujazdowskimi najprawdopodobniej w kierunku Sejmu.

Wyrok TK nadal nie został opublikowany

Mimo apelu Kai Godek, wyrok TK w sprawie aborcji cały czas nie został opublikowany. Sam prezydent Andrzej Duda stwierdził, że zgodnie z przepisami powinno się to stać niezwłocznie.

Nie ma żadnych wątpliwości, że wyrok został wydany przez TK i zgodnie z przepisami powinien być opublikowany niezwłocznie. Skoro nie jest publikowany, to rozumiem, że występuje jakaś uzasadniona przyczyna braku tej publikacji. Ale nie mam wątpliwości, że wyrok powinien zostać opublikowany – mówił podczas zjazdu klubów „Gazety Polskiej”.

Dziś strajkujące kobiety połączyły siły z antyfaszystami i Strajkiem Przedsiębiorców. Ci ostatni rozpoczęli demonstracje jeszcze o godzinie 17, gdy zgromadzili się pod Stadionem Narodowym.

O godzinie 19 protestujący dotarli pod Sejm. Budynek jest otoczony policją.

Zobacz wideo:

 

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Poprzedni artykułJak wybrać idealne buty do biegania?
Następny artykułNie żyje 26-letnia uwielbiana gwiazda. Media: ,,Została uduszona”
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.