Strajk Kobiet trwa, a niedawno zakończyła się konferencja prasowa, w której wziął udział sztab Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Podczas przebiegu briefingu przedstawiono postulaty. Padły bardzo mocne słowa sprzeciwiające się decyzji Trybunału Konstytucyjnego, z wyraźnym podkreśleniem praw człowieka.

Przedstawicielki sztabu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zebrały postulaty i właśnie je przedstawiły. Polki nie przebierały w słowach.

Strajk Kobiet: koniec po spełnieniu postulatów?

Postulaty zebrane podczas Strajku Kobiet zostały odczytane na niedawno zakończonej konferencji prasowej z udziałem przedstawicielek sztabu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Kobiety przedstawiły następujące żądania:

 • Chcemy odrzucenia oświadczenia Przyłębskiej
 • Chcemy odrzucenia Przyłębskiej
 • Chcemy prawdziwego Trybunału Konstytucyjnego
 • Chcemy prawidłowego Sądu Najwyższego, w całości
 • Chcemy prawdziwego Rzecznika praw Obywatelskich
 • Chcemy nowelizacji budżetu – kasę na ochronę zdrowia, pomoc dla pracowników, przedsiębiorców, kultury i prawdziwe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami
 • Chcemy pełni praw kobiet, legalnej aborcji, edukacji seksualnej, antykoncepcji
 • Chcemy pełni praw człowieka
 • Chcemy świeckiego państwa, w tym zaprzestania finansowania Kościoła z budżetu państwa i chcemy odrzucenia religii ze szkół
 • Chcemy dymisji rządu

Odkąd 22 października Trybunał Konstytucyjny zadecydował o zakazaniu aborcji embrio-patologicznej, ulice polskich miast przepełnione są od protestujących obywateli. Kobiety wyrażają swój sprzeciw wobec decyzji TK. Padają bardzo mocne słowa, a nad głowami ludzi unoszą się wymowne transparenty.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

W mediach społecznościowych można dostrzec mnóstwo wpisów, w których internauci popierają zdanie kobiet, a także sami wyrażają swoje poglądy na temat decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

 1. Nagle Morawiecki zabrał głos ws. wyroku TK. Polki mogą być zdruzgotane
 2. Morawiecki zabrał głos nt. burzliwej sytuacji w kraju. „Będziemy się ze stanowczością przeciwstawiać”
 3. Nagły zwrot akcji, rząd będzie interweniował. Mamy czas do piątku, pozostało tylko czekać

Kiedy skończy się strajk kobiet?

Strajk Kobiet skończy się najprawdopodobniej, kiedy rząd pójdzie na ugodę z protestującymi i spełni ich postulaty. Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie odbywających się strajków. Jego zdaniem takie zachowania są absolutnie niedopuszczalne:

– Te akty agresji, napaści, ataków, wandalizmów, akty barbarzyństwa bardzo często są absolutnie niedopuszczalne. Nie zgadzam się, nie ma żadnego przyzwolenia na ataki na nasze świętości, na ludzi, na kościoły, na prawo do realizowania wartości przez innych – komentuje protesty premier Mateusz Morawiecki.

Następnie przekonywał, że wszystkie przypadki, w których życie lub zdrowie kobiety może zostać zagrożone, nie mają zastosowania wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego:

 Kobiety nie powinny być narażane na to, żeby być zmuszanymi do aktów heroizmu. Stąd ten zapis o zdrowiu i życiu kobiety cały czas jest i nie został wzruszony przez wyrok Trybunału Konstytucyjnego – dodał Prezes Rady Ministrów. Po tych słowach powiedział, że wolność wyboru i prawo wyboru jest kwestią fundamentalną –  Żeby zrealizować tę wolność wyboru to trzeba żyć. Ten, kto nie żyje, nie może realizować prawa do wolności wyboru, dlatego jakkolwiek wolność wyboru jest ważnym prawem to jest ograniczona podstawowym prawem do życia, od którego zależy w ogóle to czy wolność wyboru może być w ogóle realizowana – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ ZDJĘCIA I FILM:

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

POSTULATY OGÓLNOPOLSKIEGO STRAJKU KOBIET ⚡⚡⚡⚡⚡ ⚡⚡⚡ Wypierdalać z oświadczeniem Przyłębskiej Wypierdalać z Przyłębską Chcemy prawdziwego TK Chcemy prawidłowego SN, w calosci Chcemy prawdziwego Rzecznika praw Obywatelskich Chcemy nowelizacji budżetu – kasę na ochronę zdrowia, pomoc dla pracowników, przedsiębiorców, kultury i prawdziwe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami Chcemy pełni praw kobiet, legalnej aborcji, edukacji seksualnej, antykoncepcji Chcemy pełni praw człowieka Chcemy świeckiego państwa, w tym zaprzestania finansowania Kościoła z budżetu państwa i wypierdalać z religią ze szkół Chcemy dymisji rządu Powolujemy Radę Konsultacyjną jak na Białorusi, która będzie pracować nad tym, jak posprzątać burdel po PiS

Post udostępniony przez Strajk Kobiet (@strajk_kobiet)

Polki przedstawiły swoje postulaty wobec odbywających się strajków przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Strajk Kobiet (@strajk_kobiet)

Inicjatorka i liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart przedstawiła postulaty kobiet.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Krzysztof Krawczyk nie może narzekać na emeryturę. Wyznał, że swoją sytuację zawdzięcza mamie i żonie
 2. Już od soboty. Zaostrzone restrykcje dla Polaków. Za granicą skończyły się przelewki
 3. Wojsko już jutro wychodzi na ulice. Premier wydał nowe rozporządzenie, to już pewne
 4. Prowadzący TVP Info zabrał głos na antenie ws. wyroku TK. Straci pracę w Telewizji Publicznej?
 5. Kasia Tusk wyszła na ulicę protestować. Pokazała SMSa, którego dostała od ojca w trakcie
 6. Gwiazda „M jak miłość” pobita podczas Strajku Kobiet? Wszystko zrelacjonowała, porażające materiału ujrzały światło dzienne
 7. Woda po gotowanych ziemniakach jest niezwykle drogocenna. Przenigdy jej nie wylewaj

Źródło: dziennik.walbrzych.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl