Straż Graniczna opublikowała nagranie, prezentujące sceny, które miały miejsce w nocy z czwartku 11.11 na piątek 12.11 przy granicy polsko-białoruskiej. W krótkim materiale wideo widać, jak osoby będące po drugiej stronie granicy świecą zielonym laserem w stronę polskich żołnierzy i funkcjonariuszy. 

Na twitterowym profilu Straży Granicznej na bieżąco podawane są informacje związane z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej. Teraz opublikowano nagranie, które zrobiono minionej nocy. 

Straż Graniczna pokazała, co działo się minionej nocy 

Straż Graniczna opublikowała nagranie, na którym wyraźnie widać, jak osoby będące po stronie białoruskiej świecą zielonym laserem w stronę polskich służb. 

-Dzisiaj w nocy zanotowaliśmy użycie przez służby Białorusi lasera koloru zielonego. Zakładamy, że były to próby oślepienia naszych funkcjonariuszy i żołnierzy patrolujących granicę — informuje Straż Graniczna. 

Jak informuje rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, do podobnej sytuacji miało dojść w Kuźnicy: 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Służby białoruskie posługują się laserem, który kierują w stronę służb po naszej stronie. To jest ewidentnie prowokacja — poinformowała mjr Katarzyna Zdanowicz podczas piątkowego briefingu. 

Zobacz wideo: 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Britney Spears cała jak we krwi. Makabryczne zdjęcia trafiły do sieci
  2. Smutne wieści, fani „M jak miłość” przeżyją wstrząs. Bohaterowie serialu odejdą na zawsze
  3. Kontrowersyjne wydanie „Wiadomości” na TVP po marszu dla Izy

Źródło: Twitter/Straż Graniczna  

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.