Strażacy, którzy odnaleźli kota w płonącym mieszkaniu,  nie tracąc ani sekundy przystąpili do reanimacji. Choć zwierzak nie dawał oznak życia, mężczyźni nie chcieli się poddać. Gdyby nie ich odwaga i determinacja, czworonoga czekałaby pewna śmierć…

Pożar to tragedia, która niesie za sobą ogromne straty materialne i poważne uszczerbki na zdrowiu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak często ofiarą tego żywiołu padają bezbronne zwierzęta. To historia, która poruszy was do łez!

Pożar w mieszkaniu 

Gdy rosyjscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w miejscowości Wołgograd, nie zwlekali ani chwili. Momentalnie pojawili się na miejscu, przystępując do walki z niebezpiecznym żywiołem. Wszystkie osoby, które znajdowały się w pobliżu płonącego lokalu, zostały ewakuowane i bacznie obserwowały, jak strażacy próbują ugasić pożar. 

Bezbronny zwierzak znajdował się w środku!

Jeden ze znajdujących się w lokalu strażaków dostrzegł małego kota. Zaczadzony maluch nie dawał jednak oznak życia. Mężczyzna wziął go na ręce i wybiegł na zewnątrz, by podjąć  walkę o jego zdrowie.

Właścicielka zwierzęcia, której bezpiecznie udało się opuścić płonące mieszkanie, zalała się łzami, widząc, w jakim stanie jest jej ukochany pupil. Przerażona obserwowała, jak z każdą sekundą kot stawał się coraz słabszy. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Strażacy natychmiastowo przystąpili do reanimacji

Choć szanse na przeżycie zwierzęcia były coraz mniejsze, zdeterminowany zespół nie dawał za wygraną. Mężczyźni masowali nieprzytomnego kota i przykładali mu do pyszczka wylot butli z tlenem. Tragiczna scena wywołała poruszenie wśród zebranych.

Gdy zwierzak w końcu samodzielnie złapał pierwszy oddech, wszyscy odetchnęli z ulgą. Przerażona właścicielka wzięła kota na ręce i zaczęła go przytulać z całej siły. Jej wdzięczność wobec grupy mężczyzn nie miała granic! Obecnie maluch czuje się coraz lepiej, mimo że nie wrócił jeszcze do pełnej sprawności.

Zobacz wzruszające wideo TUTAJ.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

strażacy
podaj.to

Znaleziony w płonącym mieszkaniu kot nie dawał znaków życia. Strażacy momentalnie przystąpili do reanimacji zwierzęcia.

strażacy
podaj.to

Właścicielka kotka była przerażona całą sytuacją. Na szczęście, dzięki interwencji grupy mężczyzn, udało się odratować bezbronnego czworonoga.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Suczka miała zostać zjedzona. Mężczyzna uratował ją i nawiązał z nią wyjątkową więź
  2. Mężczyzna porzucił swojego psa w obcym samochodzie. Właścicielka auta podjęła wzruszającą decyzję
  3. Kobieta powiedziała psu „Kocham Cię”. Jego reakcja sprawiła, że zalała się łzami
  4. Mężczyzna odkrył, co jego ukochana robi z psem, gdy nie ma go w domu. Wideo z monitoringu robi furorę w sieci
  5. Wyrzucił psa z samochodu, kamery wszystko nagrały. Zwierzę bez tchu biegło za samochodem

Źródło: podaj.to

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.