Strój na wesele wielu kobietom spędza sen z powiek. Dopasowanie sukienki, w której będzie się wyglądało olśniewająco, ale nie przyćmi się panny młodej, może być prawdziwym wyzwaniem. Od mężczyzn, jak bardzo często, wymaga się dużo mniej. Wystarczy, by ubrali się w ten sam garnitur, w którym pojawią się na wielu innych uroczystościach. Natomiast podjęcie takiej decyzji przez kobietę wciąż spotyka się z krytyką. 

Można by się spodziewać, że w obecnych czasach kobieta w spodniach nie wzbudzi już niczyjego zdziwienia. Okazuje się, że niestety dla niektórych wciąż domyślnym damskim strojem jest sukienka lub spódnica. Zasmuca, jak powoli zachodzą zmiany w naszym społeczeństwie. Dlaczego jako normalne postrzegamy to, że kobieta nosi spodnie na co dzień, natomiast jako strój na wesele są niedopuszczalne?

Jej strój wzbudził niezdrowe zainteresowanie

Amelia napisała do redakcji portalu kobieta.wp.pl, żeby podzielić się jej ostatnim rozczarowaniem. Cała ta sytuacja sprawiła, że zawiodła się na członkach rodziny. Kobieta postanowiła na wesele kuzynki pójść ubrana w garnitur, jako że nie przepada za tradycyjnie kobiecymi strojami. Jest silnie umięśniona i czuje, że większość takich rzeczy nie leży na niej dobrze. 

strój na wesele
unsplash.com

Amelia ubrała się w garnitur i szybko tego pożałowała. 

Kobieta na swój strój na wesele wybrała świetnie dopasowany, granatowy garnitur. Niestety, reakcja rodziny sprawiła, że czuła się jeszcze gorzej niż krępujących ruchy sukienkach. o — Ciotka wręcz załamała się tym, w czym przyszłam i powiedziała, że „za chłopa się przebrałam” — napisała Amelia. 

Oryginalny strój na wesele

Podobnym problemem podzieliła się inna czytelniczka, Marta. Kobieta tuż przed weselem miała wypadek, w związku z czym uznała, że nie może pokazać się w kreacji, którą wcześniej wybrała. Szybko w oko wpadł jej piękny, zielony garnitur. Uznała, że jej strój na wesele powinien wyglądać właśnie w ten sposób. Ponieważ jednak nie chciała, jak Amelia, zostać zaatakowana przez rodzinę, szybko spytała się kilku osób, co sądzą o jej pomyśle. 

strój na wesele
unsplash.com

Coraz popularniejsze stają się bardziej oryginalne stroje na wesele. 

Okazało się, że dobrze postąpiła, ponieważ większości jej rodziny nie spodobał się ten pomysł. Uznali, że w tak ważnej chwili kobiecie „nie wypada” pojawić się w spodniach. narzeczony Marty doradził jej nawet, żeby „nie odbierała sobie przyjemności z bycia kobietą”. 

strój na wesele
unsplash.com

A co wy o tym myślicie? Poszłybyście na wesele w garniturze?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Za przeprowadzkę do Włoch dadzą nawet 110 tys. zł. Jest jeden haczyk
  2. Schorowana sprzątaczka z Olsztyna wygrała 13 milionów. A to wszystko dzięki niepozornemu drobiazgowi
  3. Wesele w spodniach? Katarzyna wybrała spodnie i wzbudziła kontrowersje
  4. Jak się ubrać jako gość na wesele? Oddaj szacunek Młodej Parze
  5. Kasia Cichopek pokazała zdjęcie swojej kuchni. Nawet Szelągowska by takiej nie zaprojektowała
  6. 43-letnia, najpiękniejsza gwiazda Polsatu Karolina Szostak pochwaliła się nadzwyczajnym efektem diety owocowo-warzywnej. Brawo

źródła: kobieta.wp.pl 

Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego