Student z Poznania niechcący uwięził 200 osób w prywatnym akademiku. Badania wykazały, że mężczyzna jest zarażony koronawirusem. Cały budynek został natychmiast objęty kwarantanną, a Sanepid prowadzi dochodzenie. Wewnątrz znajdowali się też studenci zagraniczni. Czy uziemienie grozi wszystkim?

Zakażony student mieszkał w prywatnym akademiku Polonez w centrum Poznania. To 14. potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w Wielkopolsce. Mimo że zajęcia w szkołach i na uczelni zostały zawieszone, w budynku znajdowało się 200 osób. Część z nich to studenci zagraniczni, którzy postanowili zostać w Polsce na czas przerwy w zajęciach. Sanepid zamknął akademik.

Student pozostał w akademiku

Mimo że zajęcia w polskich szkołach i na uczelniach nie odbywają się, część studentów zza granicy musiała przeczekać ten okres w akademiku. Prywatne sieci Student Depot są aktywne w kilku polskich miastach, jednym z nich jest Poznań. W Polonezie, w którym przebywał zarażony student, znajduje się 360 pokoi. W czwartek zastano tam aż 200 osób.

Byli to głównie studenci z zagranicy, którzy z powodu epidemii koronawirusa w Polsce musieli zostać na miejscu. Okazało się, że jeden z mieszkańców otrzymał pozytywny wynik badania. Jak donosi Wyborcza, kontaktował się z osobami z kraju, u których potwierdzono transmisję wirusa.

  1. Wprowadzono stan epidemii. Jakie sklepy będą otwarte? Od dziś tylko niektóre mogą funkcjonować
  2. Żona legendarnego muzyka przekazała tragicznie wieści. Zmarł wczoraj na koronawirusa
  3. Przygotowano trzy scenariusze dla Polski. Ostatni jest dramatyczny: ”zakażona zostanie ponad połowa populacji”

Sanepid zamknął budynek

Sanepid zamknął budynek i próbuje ustalić, ilu z tych 200 mieszkańców mogło mieć kontakt z zakażonym. Jest to ważne z tego względu, że takie osoby będą musiały odbyć obowiązkową 14-dniową kwarantannę, aby zaobserwować u siebie potencjalne niepokojące objawy. W dochodzeniu pomaga Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. W tej chwili nikt nie może wejść do akademika, ani go opuścić.

Uwięzieni w budynku studenci zapewniają, że mają się dobrze i niczego nie potrzebują. W otwartych oknach wywiesili flagi różnych państw, m.in. Turcji i Hiszpanii, a fotoreporterów pozdrawiali uśmiechnięci.

Stan zakażonego studenta, jak podaje Wyborcza, jest dobry i lekarze nie zalecili dalszej hospitalizacji. Obecnie przebywa w tym samym akademiku, jednak odizolowany od reszty. Po zakończeniu dochodzenia sanepid wyda decyzje, czy kwarantanną zostaną objęci wszyscy mieszkańcy budynku.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

student
fot. WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News

U studenta z Poznania wykryto zakażenie koronawirusem, a akademik zamknięto.

student
fot. wiadomosci.gazeta.pl / Agencja Gazeta

Uziemionym studentom jednak dopisują humory.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Trwa ogólnopolska zbiórka pieniędzy na walkę z koronawirusem. Ty też możesz pomóc
  2. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA
  3. Kwarantanna potrwa znacznie dłużej, niż podejrzewaliśmy. ”Trudny czas i ciężki czas”
  4. Zarażona kobieta nagrała relację ze szpitalnego łóżka. ”Tak jakby mieć szkło w płucach, a każdy oddech to bitwa”
  5. TVN zawiesza aż 7 programów. W przyszłym tygodniu widzowie ostatni raz zobaczą ulubione produkcje
  6. Koszyki w Lidlu mają ukrytą super funkcję. Jest nieznana wielu klientom

źródło: poznan.wyborcza.pl

Poprzedni artykułJak mrozić chleb, by zachował świeżość? Wystarczy pamiętać o kilku kluczowych zasadach
Następny artykułProgram „Z kamerą wśród zwierząt” państwa Gucwińskich był genialny. Oglądaliście?
Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.