Studniówka 2021 zbliża się wielkimi krokami. Czy z powodu epidemii koronawirusa przyszłoroczni maturzyści będą musieli zrezygnować z balu, organizowanego na sto dni przed egzaminem dojrzałości? Portal Kobieta.wp.pl opublikował najnowszy komunikat Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uczniowie powinni się przygotować.

Bal maturalny to tradycja, która co roku kultywowana jest przez tysiące liceów i techników w Polsce. Czy jednak w obliczu panującej sytuacji studniówka 2021 zostanie odwołana? Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Zdrowia, wydało najnowsze komunikaty w tej sprawie.

Jak będzie wyglądała studniówka 2021?

Studniówka 2021 będzie wyglądała zupełnie inaczej, niż do tej pory. Co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Dziś Ministerstwo Zdrowia podało informacje o 4 178 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem, a od soboty 10 października cała Polska została objęta strefą żółtą, co wiąże się z wejściem w życie nowych obostrzeń, dotyczących również imprez. Jak mają się one do balu maturalnego?

– Podkreślamy, że organizacja studniówki nie musi mieć związku z funkcjonowaniem szkoły. I często tak jest. Ponadto, jeżeli odbywa się poza budynkiem szkoły, a jej organizatorem lub współorganizatorem nie jest szkoła (lub którykolwiek z organów szkoły), to do jej organizacji wystarczające będzie zachowanie ogólnych zasad dotyczących organizacji imprez (wraz ze wszystkimi obostrzeniami wynikającymi z aktualnej sytuacji epidemicznej) – cytuje otrzymany komunikat od Ministerstwa Edukacji Narodowej portal Kobieta.wp.pl

Głos w sprawie zabrało również Ministerstwo Zdrowia. 

  1. Dramatyczny apel papieża Franciszka. „Mamy przed sobą niewiele lat”
  2. Rewolucja w emeryturach, o której każdy powinien pamiętać. Termin mija już za paręnaście dni
  3. Szkoły jednak mogą zostać zamknięte? ”Na 3-4 tygodnie, do czasu spadku liczby zakażeń”, Dr Grzesiowski mówi wprost

Koronawirus w Polsce. Studniówka 2021

Jak podkreśliło MEN, podczas balu maturalnego, który będzie miał miejsce w szkole, dyrektor szkoły będzie zobowiązany do zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków podczas jego trwania. I choć, jak informuje portal, w wielu liceach i technikach już teraz zapadają decyzje, czy studniówka 2021 ma się odbyć, czy nie, Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że na ostateczne zdanie w tym temacie jest jeszcze za wcześnie. 

– Ministerstwo Zdrowia stale obserwuje sytuację sanitarno-epidemiologiczna dotyczącą zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i analizuje dynamikę przyrostu zachorowań. Jednak jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby przewidzieć, jak ta sytuacja będzie wyglądała w styczniu 2021 r. – cytuje komunikat MZ portal. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

studniówka 2021
Fot. chelseighmillar, Pixabay

Studniówka 2021 z pewnością będzie wyglądała inaczej niż bale maturalne, jakie znaliśmy do tej pory.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polskę obiegła tragiczna wiadomość, nie żyje Krzysztof. Przegrał walkę z ciężką chorobą
  2. Robert Makłowicz zrównał hitowe show z ziemią. Nerwy puściły, powiedział wszystko
  3. Pamiętacie Jessicę z ”Rolnik szuka żony”? Właśnie wyszła cała prawda na jej temat, ludzie zaskoczeni jej nowym zajęciem
  4. Trzeba dobrze się przyjrzeć, aby rozpoznać Magdę Gessler. Pozbawiona burzy loków nie przypomina siebie
  5. Pamiętacie Klaudiusza z ”Big Brothera”? Pokazał zdjęcie z dorosłym synem, fani zachwyceni
  6. Kiedy prozdrowotny czosnek staje się trucizną? Granica jest bardzo cienka, miliony osób popełniają ogromny błąd

źródło: kobieta.wp.pl

 

Poprzedni artykuł„Miałam nadzieję, że Polacy są mądrzy”. Pielęgniarka opublikowała poruszający wpis, nie owijała w bawełnę
Następny artykułKaźmierska totalnie popłynęła. Nagranie z imprezy trafiło do sieci, wszyscy patrzyli tylko na jej biust
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.