Stulecie Winnych TVP to nowy serial historyczny, który z miejsca stał się hitem. Najnowsza produkcja przyciągnęła przed telewizory miliony widzów. Pierwszy odcinek serialu odniósł ogromny sukces. Kto znalazł się w obsadzie? 

Stulecie Winnych to ekranizacja sagi Albeny Grabowskiej. Opowiada losy rodziny Winnych, żyjących w XX wieku, których dotknęła tragedia wojny. TVP po raz kolejny postawiło na serial historyczny i okazało się, że wysiłki produkcji się opłacały — Jacek Kurski pochwalił się zaskakującymi wynikami na Twitterze.  Drugi odcinek obejrzały ponad 3 miliony widzów. 

O czym jest Stulecie Winnych?

Wyemitowany 3 marca pierwszy odcinek nowego serialu Stulecie Winnych spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem ze strony widzów. Saga rodziny Winnych z dramatyczną historią Polski w tle okazała się hitem. Przed telewizorami będziemy mogli prześledzić cały XX wiek, który był niezwykle burzliwy pod względem historycznym. Miłość z woją w tle zawsze wywołuje wielkie poruszenie, o czym doskonale wiedzą scenarzyści serialu.

Akcja serialu rozpoczyna się w 1914 roku, a kończy 100 lat później. Losy rodziny Winnych, mieszkających w Brywinowie pod Warszawą splatają się z historią Polski. Stanisław Winny jest stolarzem i głową rodziny. Mężczyzna przygotowuje się do nowej życiowej roli — jego żona, Kasia, jest w ciąży i niedługo urodzi. W tym samym czasie arcyksiążę zostaje zastrzelony, a do Brwinowa wkraczają Rosjanie. Jak wojna wpłynie na zwyczajną rodzinę? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w każdą niedzielę o 20:15 w Telewizji Polskiej, a także na platformie VOD. 

Stulecie Winnych TVP — obsada

Za sukcesem produkcji stoi zapewne gwiazdorska obsada. W rolę seniorki rodu wciela się znakomita Kinga Preis. Na ekranie zobaczymy również Jana Wieczorkowskiego, Katarzynę Kwiatkowską, Arkadiusza Janiczka, Olafa Lubaszenkę, Adama Ferencego, a także Romana Gancarczyka. 

Będziecie oglądać ten serial? 🙂

ZOBACZ ZDJĘCIA:

stulecie winnych tvp
instagram.com @stuleciewinnychtvp

Według doniesień pierwszy odcinek serialu obejrzały miliony widzów.