Boston Dynamics, firma specjalizująca się w produkowaniu robotów, chwali się wideo, na którym możemy zobaczyć kolejne osiągnięcia z dziedziny robotyki. Jedni są zachwyceni, inni snują wizję robokalipsy. 

SpotMini, bo tak nazywa się najnowsza wersja robota, wygląda na niepozorne skrzyżowanie psa z robotem. Choć porusza się niepozornie, potrafi rzecz, którą wielu może przyprawić o ciarki. Jak widzimy na wideo, robot potrafi otworzyć i przytrzymać sobie drzwi. Kulturalnie przepuszcza kolejnego robota, który wchodzi do środka. Jak na szarmanckiego robota przystało, SpotMini przechodząc przez przejście, delikatnie zamyka za sobą drzwi.

ZOBACZ TEŻ: Na Bałtyku powstaje wyspa TYLKO dla kobiet

Internauci boją się katastrofy

Internauci mają skrajnie różne opinie. Jedni są zachwyceni. Robot tego typu może stanowić przecież ogromne wsparcie w akcjach ratunkowych, docierając tam, gdzie człowiek z różnych przyczyn nie może dotrzeć. Z drugiej strony, są też tacy, którzy boją się „robokalipsy”.

– Tak zaczyna się robokalipsa – napisał jeden z internautów

A jeśli Boston Dynamics już jest kontrolowane przez roboty? – pyta inny z internautów

Bez wątpienia, to co potrafi robot, przypomina futurystyczne filmy, które jeszcze do niedawna były tylko obiektem fantazji ich twórców. Boston Dynamics cały czas opracowuje nowe technologie, które pozwalają na coraz więcej.

Jakie jest wasze zdanie? Czy według was, roboty stanowią zagrożenie dla ludzkości czy raczej są koniecznością dla naszego dalszego rozwoju?

ZOBACZ WIDEO: 

źródło: planeta.fm